Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

και στην Πολεοδομία Περισού το έντυπο είναι Α3

πάντως τα ίδια πράγματα έχει πάνω κάτω

 

(ειναι πραγματικά άνευ σημασιας)

Link to comment
Share on other sites

και στην Πολεοδομία Περισού το έντυπο είναι Α3

πάντως τα ίδια πράγματα έχει πάνω κάτω

 

(ειναι πραγματικά άνευ σημασιας)

 

Εκεί μου το έδωσαν κι εμένα. Δεν είναι άνευ σημασίας όμως από τη στιγμή που όπως είπα τα γυρίζουν πίσω τα άλλα έντυπα και σε βάζουν να ξαναγράφεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να βάλω εξωτερική θερμομόνωση, χρειάζεται να βγάλω άδεια εργασιών μικρής κλίμακας?

Ναι να βγάλεις, χωρις την χρηση ικριωματων.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, στην περίπτωση που θέλει κάποιος να κάνει περίφραξη σε οικόπεδο, όχι γήπεδο, πρέπει να βγει οικοδομική άδεια, σωστά; και όχι άδεια μικράς κλίμακας.

 

Σε αυτή την περίπτωση οι αμοιβές θα υπολογιθούν με αναλυτικό προυπολογισμό λογαριασμών;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, και αν διαβάσεις στη σελίδα 2 άρθρο συναδέλφου, θα διαπιστώσεις ότι επιτρέπεται, με άδεια εργασιών μικρής κλίμακας, περιτοίχιση με λιθοδομή με μέγιστο ύψος ενός μέτρου. Περισσότερα δε γνωρίζω επι του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω λύση σε ένα θέμα που με απασχολεί και θα ήθελα την άποψή σας.

 

πρόκειται για κτίσιμο αποθήκης σε αγροτεμάχιο εκτός σχεδίου, μη άρτιο. Ο πελάτης ενδιαφέρεται το εμβαδόν να μην υπερβαίνει τα 15 τμ. και θέλει να ηλεκτροδοτηθεί.

η ερώτησή μου είναι η εξής: Πρώτον, μπορεί να αδειοδοτηθεί η αποθήκη με άδεια εργασιών μικρής κλίμακας? και δεύτερον, υπάρχει η δυνατότητα της σύνδεσης της μελλοντικής αποθήκης με τη ΔΕΗ?

ευχαριστώ προκαταβολλικά για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, ενός πελάτη έχει χαθεί ο φάκελος της οικοδομικής άδειας. Έχει μόνο κάποιες κατόψεις υπογείου, ορόφου, και το τοπογραφικό αλλά χρειαζόμαστε την κάτοψη της οροφής για την άδεια εργασιών μικρής κλίμακας για εγκατάσταση φ/β στη στέγη. Στην πολεοδομία άκουσα διάφορα, ο υπεύθυνος -χωρίς καμια σιγουριά- μου είπε "κάνε μια κάτοψη, κάνε την αίτηση και θα δεις.Αυτή είναι η διαδικασία!" (...). Δε μου είπε κάτι για επικύρωση του νέου σχεδίου, απλά να γράψω ένα χαρτί που να λέει ότι το σχέδιο συμφωνεί με την πραγματικότητα κλπ. Μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

Για την άδεια μικρής κλίμακας (φ/β <10 kW) , απαιτείται η αίτηση, η κάτοψη με τα φ/β πλαίσια και η τεχνική έκθεση, σωστά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.