Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Φαντάζομαι εργασιών μικρής κλίμακας. Αλλά αν δεν υπάρξει απάντηση από κάποιον που όντως έχει αναλάβει παρόμοιο έργο η πλέον αρμόδια είναι η Πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή ξύλινου μεσοπατώματος με τι; Με πλάκα; Γιατί νομίζω θέλει στατική μελέτη (και στατική επάρκεια υπάρχοντος υποθέτω)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα γίνεται με άδεια αντικατάστασης ξύλινου δαπέδου με αναλυτικό προϋπολογισμό (καθαίρεση παλιού και νέο ξύλινο δάπεδο).

 

Από μελέτες θα έχει σίγουρα και στατικά.

 

Άν έχει πλάκα από μπετόν φαντάζομαι ότι μπορεί να προχωρήσει και με μικρής κλίμακας. Κάνε μια ερώρηση πολεοδομία για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δειξεις ομως οτι η δουλεια θα πραγματοποιηθει χωρις τη χρηση σκαλωσιας... Γιατι απ'οσα μου ειχε πει καποια στιγμη ενας πολυ καλος (απο καθε αποψη) υπαλληλος της πολεοδομιας, αν χρειαζεσαι σκαλωσια τοτε την μικρης κλιμακας να την ξεχασεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σας παρακαλώ να μου λύσετε μια απορεία αν είναι δυνατόν... Σε διαμέρισμα σε πολυκατοικία του 1976, τοποθετήθηκαν πλακάκια στο μπαλκόνι. Ο ένοικος ενός απο τα διαμερίσματα του κάτω ορόφου, παραπονέθηκε και κάλεσε την πολεοδομία για αυτοψία επειδή το διαμέρισμα γέμισε με νερό απο την βροχή (απο μια ανοικτή μπαλκονόπορτα) με αποτέλεσμα το νερό να περάσει και στο ταβάνι του και να δημιουργηθεί μια πράσινη στάμπα σε εκείνο το σημείο. Απο την πολεοδομία είπαν ότι χρειαζόνταν άδεια για την τοποθέτηση των πλακιδίων. Έκανα αίτηση για εργασίες μικρής κλίμακας αλλά τώρα μου λένε ότι χρειαζεται κανονική άδεια... Τι ισχύει στα αλήθεια, γνωρίζει κάποιος :?:

 

 

Σε παρακαλώ να διαβάσεις τους Κανόνες Συμμετοχής. Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι ορθογραφημένοι, σχετικοί με το θέμα και όσο το δυνατόν πληρέστεροι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.