Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πόλη της Civiltech (Λογισμικό αμοιβών και φορολογικών)


xenia

Recommended Posts

Εχω αγορασμένο το πρόγραμμα με το παλιό σύστημα υπολογισμού,(όχι μέσω του ΤΕΕ)

Μπορώ να επέμβω στο πρόγραμμα να αλλάξω συντελεστές και να το χρησιμοποιήσω,χωρίς να κανω αναβάθμηση? Και αν ναι ποιούς συντελεστές (εκτός απο το λ)?

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι αλλάζεις όλους τους συντελεστές (λ, ΕΤΑ, Ημερομήσθια ΙΚΑ, τιμές ΕΚΚΟ κτλ), πως θα δημιουργείς το .xml αρχείο για να στέλνεις τις αμοιβές στο ΤΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλάζεις ΕΤΑ - ΕΚΚΟ - ΙΚΑ και σαφέστατα λ.

 

Πρόσεξε όταν μεταφέρεις τον κάθε προϋπολογισμό για την κάθε μελέτη να βάλεις τις σωστές κατηγορίες.

 

Κάνε ένα τηλ κιόλας στην civiltech μπας και σου πουν τίποτα χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

τους συντελεστές αυτούς που λέτε τους αλλάζω τακτικά ή μια φορα?

γνωρίζω μόνο για το λ που αλλάζει κάθε τρίμηνο, αν δε κάνω λάθος..

για τους υπόλοιπους από που μπορώ να ενημερωθώ ?

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site της civiltech και πάνε εκεί που λέει συντελεστές και δες τους όλους.

 

Θα κάνεις τις αλλαγές στο πρόγραμμα μια φορά νομίζω.

 

Κλείσε και άνοιξε ξανά να δεις αν τους κράτησε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.civiltech.gr/civil/values.htm

 

Τερμα κατω εχει και την επιλογη της αυτοματης ενημερωσης !!

 

Θα προτεινα ομως να κανεις πρωτα ενα σημειο επαναφορας στον υπολογιστη σου, σε περιπτωση που δεν επιτυχει η εφαρμογη, τουλαχιστον να μπορεις να γυρισεις στο σημειο πριν την ενημερωση !!

Link to comment
Share on other sites

καλη η ιδεα σου cveng, δεν το χω ξανακάνει όμως ,

υπάρχει κάποιο ρίσκο για τα υπόλοιπα αρχεία που έχω στον υπολογιστή μου με το σημείο εφαρμογής ? ή θα πειραχτούν μόνο τα προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

καλη η ιδεα σου cveng, δεν το χω ξανακάνει όμως ,

υπάρχει κάποιο ρίσκο για τα υπόλοιπα αρχεία που έχω στον υπολογιστή μου με το σημείο εφαρμογής ? ή θα πειραχτούν μόνο τα προγράμματα?

 

Προσωπικα, παντα δημιουργω σημειο επαναφορας ΟΤΑΝ προκειται να εγκαταστησω κατι καινουργιο. Προβλημα γιατι να δημιουργησει ?? Σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα, επαναφερεις τον υπολογιστη σου ΑΚΡΙΒΩΣ οπως ειναι τωρα !!

 

Τα βηματα ειναι τα εξης, πας στο Ολα τα προγραμματα -> βοηθηματα -> εργαλεια συστηματος -> ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ συστηματος. Εκει επιλεγεις το Δημιουργια ενος σημειου επαναφορας. Δωσε π.χ. ονομα ΠΡΙΝ απο ενημερωση CVTECH.

 

Υποψιν, ΜΟΝΟ εαν απο την στιγμη που κανεις την ενημερωση, ασχοληθεις με οτιδηποτε αλλο, π.χ. φτιαξεις μια κατοψη στο Cad ή εισαγεις φωτο στο PC, και ΤΟΤΕ θελησεις να επαναφερεις το συστημα ετσι οπως ηταν λογω οτι δεν επιασε η ενημερωση της CV, εκει θα χασεις οτιδηποτε εφτιαξες αμεσως μετα απο το σημειο επαναφορας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.