Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έναρξη Ισχύος Κανονισμού Ενεργειακής Απόδοσης


gior35

Recommended Posts

Για την σύνταξη μελέτης ενεργειακής απόδοσης είναι απαραίτητο το λογισμικό του ΤΕΕ?Προφανώς όσοι έχουμε ήδη προμηθευτεί λογισμικά εταιρειών μας καλυπτούν (4μ,civil tech κτλ)... ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει την εγκύκλιο γιατί αρκετοί συνάδελφοι δε μπορούμε να μπούμε στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ τυχερος φιλε μου κατεθεσες 30/9...

 

Μη μιλας καθολου...Κατσε στη γωνιτσα σου και πνιξε το γελιο σου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον ΚΕΝΑΚ πήγαινα να γλιτώσω αλλά γλίτωσα και άλλα. Και τι θα έλεγα στον πελάτη? Θέλω άλλα χχχχ€ γιατί οι φωστήρες αλλάζουν τους νόμους όποτε γουστάρουν?

Link to comment
Share on other sites

Ασε μην μου το θυμιζεις....Κατεθεσα χθες μια αδεια...

Αυριο ενα βιομηχανικο...

Και σε καμια 10αρια μερες ενα καλυβακι 75τμ...

 

Τι να τους πεις τωρα...Στο βιομηχναικο παει στο διαολο εχουν γινει ολα τα Η/Μ

Στο καλυβακι τι θα του πω??? Θελω αλλα 1000Ε και 6 μηνες για να βγει η ΟΑ????

Link to comment
Share on other sites

13. Η Μελέτη της Τεχνικής, Περιβαλλοντικής και Οικονομικής Σκοπιμότητας, η οποία απαιτείται να συνοδεύει τη Μελέτη Ενεργειακής Απόδοσης στην περίπτωση έκδοσης οικοδομικής άδειας για νέα κτίρια, σύμφωνα με το άρθρο 4 του Ν. 3661/2008, όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 10 του ν. 3851/2010, συντάσσεται από τους υπογράφοντες τη Μελέτη Ενεργειακής Απόδοσης και δεν απαιτείται πρόσθετη αμοιβή για την εκπόνησή της.

 

Ελπίζω το ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να μην το λάβουν μερικοί λανθασμένα. Όταν δεν απαιτείται μια αμοιβή τότε χρεώνουμε με την ελάχιστη ωριαία αποζημίωση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.