Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δικαιολογητικά για φωτοβολταϊκά πάνω απο 100kw και κάτω από 100kw


Recommended Posts

Μου είπαν ότι τα έσοδα από τα φ/β εντάσσονται στο αγροτικό εισόδημα και δεν έκανε σύσταση εταιρείας, δηλαδή η αίτηση κατατέθηκε ως φυσικό πρόσωπο. Βέβαια το τι ακριβώς θα ισχύσει, θα φανεί...

Link to comment
Share on other sites

koundal: Οι αιτήσεις για αγρότες δεν έχουν ξεκινήσει. Απ' ότι έχω μάθει θα τους ωθήσει για φορολογικούς λόγους να κάνουν εταιρίες μεταξύ τους, αλλά κοντή γιορτή. Εντός της εβδομάδας αναμένεται η απόφαση Μπατζελή

Link to comment
Share on other sites

για τους ιδιωτές ειναι απαραίτητη η δημιουργία εταιρίας και αν ναι απο την αρχή της διαδικασίας;ή μπορεί και κάποιος απλά με το ΑΦΜ του να κάνει αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

chris_gr: Ό,τι είπα, το είπα από εμπειρία. Κατέθεσα αίτηση για αγρότη. Απλά διεκπεραιώνονται από τις 4/9 και μετά. Δεν έχω σκοπό να παραπλανήσω, μόνο να διαφωτίσω.

Κι εγώ άκουσα πρόσφατα ότι προσπαθούν να τους ωθήσουν στη δημιουργία αγροτικών ενώσεων. Βέβαια, δεν καταλαβαίνω γιατί δημιουργήθηκε τόσο ενδιαφέρον για τους αγρότες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, μια ερωτηση!

 

 

Με όποιο ΑΦΜ και επωνυμία γίνει η αίτηση με αυτό και θα προχωρήσει.

Δεν μπορεί στη συνέχεια να αλλάξει

 

 

Για αυτο εισαι σίγουρος? Δηλαδη καποιο φυσικο προσωπο δεν μπορεί να καταθεσει αιτηση στην αρχη και μετα να ιδρυσει μια μονοπροσωπη ΕΠΕ στο ονομα του?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.