Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δικαιολογητικά για φωτοβολταϊκά πάνω απο 100kw και κάτω από 100kw


Recommended Posts

Γνωρίζω με σιγουριά ότι υπάρχει περιορισμός στους πτυχιούχους ηλεκτρολόγους όσον αφορά τα KW που μπορούν να υπογράψουν. Στην περίπτωση των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων κτιρίων το όριο αυτό είναι τα 25KW.

 

Το "νομίζω" αναφέρεεται στην περίπτωση των Φ/Β σχετικά με το αν επιτρέπεται να υπογράψει πτυχιούχος και αν ναι μέχρι πόσα KW.

 

Και παρατήρηση να έκανες δεν πειράζει. Συζήτηση κάνουμε, αν σε κάποιο θέμα έχω άδικο ή θυμάμαι κάτι λάθος οι παρατηρήσεις είναι ευπρόσδεκτες.

 

φίλε μου όταν λες πτυχιούχους ηλεκτρολόγους τι εννοείς ? λες ότι ξέρεις με σιγουριά ότι το όριο είναι 25 kw άλλα το όριο για πτυχιούχους ηλεκ. μηχανικούε τ.ε. είναι 100 kw. και επίσης δεν καταλαβαίνω την διαφορά πτυχιούχου με διπλωματούχο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

γεια σε όλους...

 

να κάνω μια "χαζή" ερώτηση.. σε πρώτη φάση δλδ αίτηση για όρους σύνδεσης το τοπογραφικό που απαιτείται πρέπει να είναι πλήρες;

δλδ. πλάγιες όψεις και πλήρη χωροθέτηση του εξοπλισμού (isobox κτλ).

 

Γιατί έχω στα χέρια μου ήδη το τοπογραφικό με απόσπασμα χάρτη κ πολύγωνο απλά να ξέρω αν μπορώ να καταθέσω το πλήρες αργότερα όταν θα πάω για μικρής κλίμακας εργασιών...

 

ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή συνέχεια τόσο στο μοίρασμα γνώσης όσο και στις εγκαταστάσεις...

 

:smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.