Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελετητικό πτυχίο α' τάξης


Recommended Posts

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Φυσικός θα μπορούσε να πάρεια άδεια μελετητή για περιβαλλοντικές μελέτες? Ξέρει κανείς?

 

Αν πας στο http://www.ypex-mele.gr/ και κάνεις αναζήτηση μελετητών με βάση την ειδικότητα και βάλεις 58.ΦΥΣΙΚΟΣ θα σου βγάλει 69 αποτελέσματα.

Θα δείς ότι έχουν 27 .΄Άρα μπορούν να πάρουν οι φυσικοί .

Να ξέρεις όμως ότι για το 27 θέλει αναλυτική βαθμολογία που να προκύπτει ότι έχεις κάνει μάθημα ή μαθήματα σχετικό με το περιβάλλον.

Για να δεις αν μπορείς καλύτερα πάρτους ένα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Τα 4 χρόνια από κτήσης πτυχίου είναι αναγκαστικά για απόκτησης Α τάξης? , μου κάνει λίγο εντύπωση γιατί έχω και ένα πτυχίο του τει (συναφούς ειδικότητας) το οποίο μάλιστα έχει συμπληρώσει 10ετία, εχει κανένας συνάδελφος καμία εμπειρία με αυτό το θέμα?

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΙ δεν πιανεται (ακομα) για μελετητικο πτυχιο.Μονο για εργοληπτικο

Ναι το γνωρίζω, απλώς σκεφτόμουν μήπως θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως "εμπειρια", για την συμπλήρωση των 4 ετών , μιας και έχω και του πολυτεχνείου...

Link to comment
Share on other sites

Για απόκτηση Α' τάξης πτυχίου αρκούν τα 4 χρόνια από την κτήση αδ. άσκησης επαγγέλματος από ΤΕΕ σαν μηχανικός. Για το Β' τάξη απαιτείται εμπειρία που επιβεβαιώνεις  με τιμολόγια που έκοψες για παρόμοιας φύσης δουλειά. Εγώ που έκανα, εδώ και χρόνια κολεγιά με μελετητές στο 27, ξέρω ότι από το πανεπιστήμιο (μπορεί να κάνω λάθος) μόνο οι γεωπόνοι - δασολόγοι μπορούν να έχουν μελετητικό στο 27. Φυσικό δεν συνάντησα κανέναν. Οι συν από ΤΕΙ δεν έχουν μελετητικά πτυχία. Μόνο εργοληπτικό. 

Link to comment
Share on other sites

 ξέρω ότι από το πανεπιστήμιο (μπορεί να κάνω λάθος) μόνο οι γεωπόνοι - δασολόγοι μπορούν να έχουν μελετητικό στο 27. Φυσικό δεν συνάντησα κανέναν. Οι συν από ΤΕΙ δεν έχουν μελετητικά πτυχία. Μόνο εργοληπτικό.

1ον κάνεις λάθος..

2ον δεν μετράει από την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος

3ον ότι δεν απαγορεύεται επιτρέπεται...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.