Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ελεύθερη πρόσβαση στα Φ.Ε.Κ.


Nick D.

Recommended Posts

H πρόσβαση σε όλα τα ΦΕΚ του Εθνικού Τυπογραφείου είναι πλέον ελεύθερη!!!

 

Με την ιστορική ανακοίνωση στο site του Εθνικού Τυπογραφείου έγινε γνωστό το εξής:

«Σας ενημερώνουμε ότι τα Φ.Ε.Κ. σε ηλεκτρονική μορφή είναι πλέον διαθέσιμα ΔΩΡΕΑΝ από την ιστοσελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου

(Ν.3861/2010,άρθρο 7 /τ.Α΄112 -13.7.2010)»

 

Σήμερα, στις 13/07/2010, δημοσιεύτηκε ο Ν.3861/2010 ΦΕΚ τ.Α΄112/13.7.2010, όπου στο άρθρο 7 προβλέπεται πλέον η πρόσβαση σε όλα τα ΦΕΚ δωρεάν και ήδη από σήμερα μπορεί ο καθένας να κατεβάσει χωρίς περιορισμό όλα τα ΦΕΚ από τη σελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου.

 

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=en

 

Μέσα στις γκρίζες ειδήσεις των ημερών, μια ανάγκη χρόνων δικαιώνεται.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν μπορεί παναγία μου,.... κάτι φάγανε και τους πείραξε... δεν το πιστεύω.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Και το ενδιαφέρον είναι η οργάνωση της τεράστιας βάσης δεδομένων καθώς και η ευελιξία αναζήτησης μέσω ΦΕΚ ή Νόμου ή ΚΑΔ ή στοιχείων εταιρείας (για δημοσιεύσεις συστάσεων /τροποποιήσεων καταστατικών) ή βάσει διαταγμάτων . Ακόμη και τα ημερήσια ΦΕΚ εμφανίζονται με απλές διαδικασίες.

 

Τα αποτελέσματα αναζήτησης μπορεί - κατά περίπτωση - να είναι σε 3 διαφορετικές μορφές μεταξύ των οποίων και τα PDF.

 

Ένα δωρεάν πρόγραμμα για το διάβασμα PDF, θα βρείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα που έστειλα χθες στους διαχειριστές του www.et.gr (όσοι συνάδελφοι συμφωνούν ας τους ζητήσουν τα ίδια...):

 

Επιτέλους καταργήθηκε η συνδρομή!

Νομίζω όμως ότι κακώς αφαιρέσατε την προεπισκόπηση επειδή τώρα χρειάζεται να κατεβάσουμε ολόκληρο το PDF για να δούμε τα περιεχόμενα, πράγμα που σημαίνει μεγαλύτερη καθυστέρηση. Γι' αυτό η προεπισκόπηση ως δυνατότητα πρέπει να επανέλθει.

Επιπλέον για διευκόλυνση της ενημέρωσης των πολιτών για τα θέματα που δημοσιεύονται, είναι απαραίτητο να δημιουργήσετε για κάθε τεύχος (Α, Β, Γ, Δ κλπ) μια "ροή δεδομένων" (RSS Feed) με τα περιεχόμενα της ημερήσιας κυκλοφορίας. Αυτό είναι νομίζω πολύ εύκολο τεχνικά και θα μας διευκολύνει να βλέπουμε με μια ματιά αν υπάρχει κάποια ενδιαφέρουσα δημοσίευση και τότε μόνο να κατεβάζουμε το αντίστοιχο PDF.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη είδηση που έχω δει τον τελευταίο καιρό.

 

Τέλος οι αμέτρητες ώρες αναζήτησης για τα εξεζητημένα ΦΕΚ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα που έστειλα χθες στους διαχειριστές του www.et.gr (όσοι συνάδελφοι συμφωνούν ας τους ζητήσουν τα ίδια...):

 

....

Τους ζητησα και εγω το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.