Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Magellan Meridian Colour και συντεταγμένες


Recommended Posts

@ alekoskit: Τα GPS χειρός .... den dinoun dekadika kardia mou!!! ΜΟΝΟ ακέραιες συντεταγμένες!!!

 

@Zografos_K : Γιατί μόνο με iphone....???? εγώ βγαίνω και με το Galaxy S 900 της Samsung που έχει και το MLS destinator πάνω και κάνω κάτι τοπογραφικά....... του ΠΟΝΤΟΥ!!!!!:D:D

Τσάμπα τα αγόρασα τα L2 GPS!!!:D:D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@ alekoskit: Τα GPS χειρός .... den dinoun dekadika kardia mou!!! ΜΟΝΟ ακέραιες συντεταγμένες!!!

 

Ναι δυστυχώς το διαπίστωσα και τους το εξήγησα. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πως δε δίνουν δεκαδικά;

Ειδικά αν έχεις "κοφτερό μάτι/μυαλό" σαν κάτι παλιούς εμπειροτέχνες που γνώριζα προ 20ετίας που μετρούσαν γωνίες με 4 δεκαδικά ψηφία του grad, με αναλογικό θεοδόλιχο wild T16 σε οδεύσεις 5 έως 10 km με 10 έως 25 στάσεις!!!

 

Υ.Γ. και φυσικά σε μία θέση/περίοδο του οργάνου για να μη μπερδευόμαστε έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα πάντως με την ακρίβεια και τα λοιπά και τα λοιπά, αν το συνδέσεις με το free πρόγραμμα easygps και κατεβάσεις τα σημεία, στα βγάζει με δεκαδικά!!! :D

Link to comment
Share on other sites

GRTOPO πως θα σου φαινόταν να σου έδινα και το δικό μου Samsung S, να τα κάνεις ζέυγος για καλύτερη ακρίβεια, και να μου δώσεις για αντάλλαγμα το διπλόσυχνο σου που κάθεται μια που εγώ δεν έχω??? Δεν βολεύει?:twisted::P

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ζήλεψα και δίνω garmin χειρός για ζεύγος από αυτά τα "απαίσια, άχρηστα L1, L2/RTΚ", έστω και τα κινέζικα...

άντε γιατί με τις αναδουλειές τελευταία κι αυτά που διαβάζουμε μου φαίνεται θα παρανοήσουμε όλοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Του Πόντου όπως αυτά που κάνει ο Γιωρίκας και ο Κωστίκας , να εξηγούμαστε ... ;)

 

Γεια σου ρε Θωμά.... ΑΥΤΟ εννοούσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.