Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Στο ΣΑΠΕ - ΣΑΤΕ το σχέδιο ΠΔ για τα επαγγελματικά δικαιώματα των ΜΜΜ


Recommended Posts

Καλό θα είναι να γίνει η συνεδρίαση για τους Μεταλειολόγους, απο εκεί και πέρα για τους Μηχανικούς Τ.Ε. δεν έχει νόημα γίνει-δεν γίνει, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι θα απαιτήσουν τα πορίσματα της συνεδρίασης του ΣΑΤΕ που έχει ήδη γίνει απο το 2008. Αν και είμαι πολύ περίεργος να ακούσω την άποψη των Οδοντιάτρων για το θέμα... Πάντως να μου το θυμηθείτε απο εδώ και μπρος όταν κάποιο επιμελητήριο θα ζητάει κάτι, θα το συνυπογράφουν και όλα τα υπόλοιπα μαζί... Θέλουν κάτι οι Οδοντίατροι; Θα το ζητάει και το ΤΕΕ. Θέλει κάτι το ΤΕΕ; Θα το ζητάνε και οι δικαστικοί. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. "Η ανάπτυξη ώς σύνθημα και πράξη"... Μόνο που το ακούω με πιάνει μία ανατριχίλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να με εκπροσωπήσουν οι λαχειοπώλες αφού όταν γεννήθηκα σε αυτή τη χώρα μου έκατσε το πρώτο λαχείο.

 

Δε θα γίνουμε ποτέ κράτος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθε κανείς τι έγινε?

 

περάσαν όλα, αλλά τα Π.Δ. θα βγουν ..... 'κάποια στιγμή'...

 

προχεχώς θα ανεβάσω και την 'επίσημη ενημέρωση'....:???:

 

Δελτίο Τύπου:

Κοινή συνεδρίαση των ΣΑΠΕ – ΣΑΤΕ (19/7/2010)19 / 07 / 2010

 

Από το γραφείο του Υφυπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων κ. Ιωάννη Πανάρετου, ανακοινώνεται ότι συνήλθαν σήμερα σε κοινή συνεδρίαση τα Συμβούλια Ανώτατης Πανεπιστημιακής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας παρουσία του Υφυπουργού κ. Πανάρετου όπου συζήτησαν τα σχέδια Προεδρικών Διαταγμάτων για την επαγγελματική κατοχύρωση πτυχιούχων πανεπιστημίων και ΤΕΙ.

 

Η συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων διεξήχθη σε εποικοδομητικό πνεύμα. Η υπεύθυνη στάση όλων των μελών των Συμβουλίων υπήρξε καθοριστική για την ποιότητα του διαλόγου.

 

Όπως τονίστηκε από τον Υφυπουργό, το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης των ΠΔ που έχει ανακοινωθεί από την ηγεσία του Υπουργείου θα τηρηθεί, λαμβάνοντας υπόψη τις παρατηρήσεις και τα σχόλια που διατυπώθηκαν στην συνεδρίαση.

 

Επίσης, έγινε γνωστό ότι τα υπόλοιπα σχέδια ΠΔ που εκκρεμούν θα τεθούν άμεσα σε δημόσια διαβούλευση και θα συζητηθούν σε επόμενη κοινή συνεδρίαση ΣΑΠΕ-ΣΑΤΕ.

 

 

http://ypepth.opengov.gr/panaretos/?p=2299

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.