Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μελετητικό πτυχίο και Σύμβαση Ορισμένου Χρόνου


cvlengnr

Recommended Posts

Τα ασφάλιστρα όπως είπε ο Γιάννης δεν έχουν καμία σχέση ούτε από μελετητικά ούτε από ΜΕΚ......

Τώρα αυτό με <<Δεν τελώ υπό υπαλληλική σχέση οιασδήποτε μορφής : δηλ. είμαι ελεύθερος επαγγελματίας.... >>μου κάθεται στραβά...Προσωπικά ήταν και λόγος που δεν επέλεξα μελετητικό και έβγαλα ΜΕΚ. Κάποια στιγμή στη ζωή του ίσως επιλέξει κάποιος να συνάψει υπαλληλική σχέση, ειδικά αν το κυνηγάει κιόλας ...Αυτό με το μόνο ελεύθερος επαγγελματίας για μένα είναι δεσμευτικό. Και ειδικά για ένα μελετητικό που σου χρησιμεύει μόνο αν ασχοληθείς με δημόσια έργα... Το ίδιο και το ΜΕΚ βέβαια, αλλά εκεί κάνεις ότι θέλεις παράλληλα 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Δ15 και επιβεβαίωσα τα εξής:

Ως υπάλληλος εταιρείας (έχω ΙΚΑ), δεν μπορώ να βγάλω μελετητικό, εκτός και αν η εταιρεία ήταν ήδη στο μητρώο εταιρειών μελετών (που για να γίνει αυτό πρέπει να συντρέχουν συγκεκριμένες προϋποθέσεις που αφορούν τους εταίρους της).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.