Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Next της Computec Software


MARIE

Recommended Posts

Συγγνώμη Σπυριδούλα...η επίλυση δίνει 1% στα dxf 2,5...δεν υπάρχει συνέπεια της επίλυσης με το εξαγώμενο dxf. Απλά ρώτησα αν έχει κανείς διαπιστώσει σε αυτή τη Version κάτι ανάλογο. Ευχαριστώ και Σπυριδούλα ξανά sorry

Link to comment
Share on other sites

σου συμβαίνει σε όλες τις κολώνες? σε όλα τα αρχεία? για τι είδος κολώνα μιλάς? ποια version? ανέβασε το αρχείο αν δεν κωλύεσαι. εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι αν και δεν κάνω πλέον check στο software

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις την ακριβή ημερομηνία της έκδοσης σου καθώς και να ποστάρεις το αρχείο? Είναι πολύ παράξενο αυτό που λες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε κι εμένα το e mail για την αναβάθμιση του bext 2010.

ήθελα να ξερα που είναι αυτή η έκδοση next2010 ,

που όταν μπαίνεις στο site υπάρχει σε update μόνο το next 2009.

Είμαι χρήστης του ΝΕΧΤ σχεδόν 7 χρόνια και είμαι δυσαρεστημένος από την προχειρότητα της υποστήριξης του προγράμματος.

Εδώ και λίγο καιρό άρχισα να χρησιμοποιώ παράλληλα και το Fespa και είμαι ενθουσιασμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πλέον κάθε εβδομάδα "βγαίνουν" νέες εκδόσεις. Καλύτερα να μπαίνετε στο site τακτικά για τα updates τις R-2010.

Link to comment
Share on other sites

σε windows 7 / 64bit μου λέει ότι το αρχείο tend.exe δεν είναι compatible. ισχύει?

 

rigid_joint

 

 

ρε σύντροφοι, τι γίνεται με την 2010? μήπως παίζουμε με την φωτιά? την έχω εγκαταστήσει αλλά ακόμη δουλεύω με την r2009 καλού κακού

 

έχει τεστάρει κανείς την ίδια μελέτη με r2009 & r2010?

 

σε μεταλλικό παίρνω με την r2010 κάτι κουφά τεράστια υποστυλώματα σε σχέση με την r2009

Link to comment
Share on other sites

άκυρο με τα υποστυλώματα, είχα κάνει λάθος. ένα σίγουρο πρόβλημα που εμφανίστηκε κάποια στιγμή στην 2009 και συνεχίζεται είναι όταν κάνεις ενιαίο πέδιλο. δεν κρατάει την εγγραφή -1 -1 -2 -2 -2 -1 στη στάθμη κάτω από τη θεμελίωση αν τα κάνεις μέσα από το πρόγραμμα. το προσθέτεις χειροκίνητα σε κάθε επίλυση γιατί αν είναι επί ελαστικής έδρασης δεν το λύνει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην υπάρχουν προβλήματα, προτείνω να έχετε και τις 2 εκδόσεις (R2-2009 / R1-2010) και απλά να μετανομάζετε τον υποκατάλογο και να τρέχετε και στις δύο (αν κάτι δεν σας αρέσει στην επίλυση). Τα αρχεία είναι συμβατά, οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.