Μετάβαση στο περιεχόμενο

Next της Computec Software


MARIE

Recommended Posts

το ξέρω πως μάλλον δεν γίνεται με το μητρώο γιατί το είχα συζητήσει με τον ψηλό προχθές αλλά υπήρχε μια αμφιβολία γι' αυτό ρωτάω τους ακόμη πιο θεωρητικούς.

καλώδιο πως μπαίνει? την συμπαγή κυκλική που έχει? γιατί είχα δοκιμάσει παλιότερα και δεν μου λυνόταν

Link to comment
Share on other sites

για προένταση ξέρω (άσε μην ανεβάσω πυρετό τώρα). τίποτα δεν θέλω, απλά ρωτάω αν αυτό το στοιχείο μπορεί να προσομοιωθεί στο next

 

αν μηδενίσεις την ατένια μέσω του μητρώου όπως είπε ο jackson? ή είναι λάθος η προσέγγιση?

 

εν ολίγοις μπορείς να δώσεις ράβδος που να δέχεται μόνο εφελκυσμό?

Link to comment
Share on other sites

Rigid προσπαθείς να προσομοιώσεις καλώδιο (δηλαδή μόνο εφελκυσμό). Λοιπόν, το μητρώο που σου είπα να φτιάξεις είναι για εφελκυσμό-θλίψη. Δηλαδή στοιχείο δικτυώματος. Δεν έχω μπροστά μου το Next, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχει στοιχείο καλωδίου. Και με το μητρώο που έχει το Next δεν γίνεται.

 

ΥΓ. Πάντως έχω τις αμφιβολίες μου για το 6x6. Στοιχείο στο χώρο είναι 12x12...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι είναι δυνατό ενώ στο αρχείο αποτελεσμάτων δίνει η επίλυση Αs σε υποστύλωμα το ελάχιστο τα dxf να προβάλουν λεπτομέρειες στύλων με διπλάσιο ή τριπλάσιο?Το έχετε συναντήσει στην τρέχουσα version?Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είχε 4Φ16 στα αποτελέσματα και στο dxf βγάζει 4Φ20? τι εννοείς? το1% είναι το min, από κει και πέρα πρέπει να σε καλύπτουν οι περιορισμοί των ράβδων. γίνε συγκεκριμένος

 

επίσης υπάρχει θέμα για το next στα προγράμματα ενώ ο τίτλος του thread είναι ότι να'ναι. μόνο κατα φαντασία έχει σχέση με την απορία σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.