Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Να εύχεσαι να μην σου κάνουν έλεγχο! Σε αυτή τη περίπτωση τότε ... δείξε τα εγγραφα της μήνυσης και αντίγραφο του βιβλίου συμβάντων από την αστυνομία. Για να μη τα χάσεις βάλε τα στο βιβλίο εσόδων εξόδων.

Εδώ βέβαια τίθεται το ερώτημα: Έχεις άλλη επαγγελματική έδρα δηλωμένη (εκτός του σπιτιού)??? Αν ναί μπορούν να σου πούν ότι ΔΕΝ είχαν ΚΑΜΙΑ δουλειά να βρίσκονται στο σπίτι κι ότι έπρεπε να ήταν στο γραφείο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευτυχώς ή δυστυχώς το σπίτι μου είναι η έδρα μου...

οσο για το βιβλίο συμβάντων δεν ήξερα οτι μπορώ να πάρω αντίγραφο. ευχαριστώ πολύ. θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ευτυχώς ή δυστυχώς το σπίτι μου είναι η έδρα μου...

οσο για το βιβλίο συμβάντων δεν ήξερα οτι μπορώ να πάρω αντίγραφο. ευχαριστώ πολύ. θα το ψάξω.

 

Πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ' Οίκον»

******************************************************************

 

Στο επόμενο μήνυμα που θα αναρτήσετε διαφημιστικό περιεχόμενο, θα αποβληθείτε δια παντός.

Υπάρχει ειδικός χώρος στο Φόρουμ, το Showroom όπου μπορείτε να κάνετε πλήρη παρουσίαση του προϊόντος σας σεβόμενοι όμως του Κανόνες Λειτουργίας της εν λόγω κατηγορίας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

ilias

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι,

 

τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος που έχει πάρει την επιδότηση, θέλει να κλείσει τα βιβλία του.

Τι υποχρεώσεις έχει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Balc
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!

Επειδή οι δουλείες δεν πάνε και τόσο καλά, τι γίνεται αν θέλω να κλείσω τα βιβλία μου?

Το έχει ψάξει κανείς? Έχει προχωρήσει κανείς στο κλείσιμο των βιβλίων του?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

συναδερφοι, αν γνωρίζει κανείς παρακαλώ να με βοηθήσει.

μου έχουν διαρρήξει το σπίτι και μεταξύ άλλων μου έχουν πάρει μια οθόνη και το λαπτοπ (αγορασμένα με το εσπα). έχω κάνει μήνυση κατά αγνώστου όπου αναγράφονται οι κωδικοί και εχει έρθει και η σήμανση η οποία έκανε την ερεύνα της. έχω στα χέρια μου αντίγραφο της μήνυσης....

τι πρέπει να κάνω άλλο? υπάρχει περίπτωση να πρέπει να αντικαταστήσω τα προϊόντα?

 

 

Για την ιστορία, η ΑΤΕ έρχεται για ελέγχο και ζητά να αντικαταστήσω με δικά μου έξοδα τα κλοπιμαία... αλλιώς θα ζητήσουν πίσω τα χρήματα με τόκο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!

Επειδή οι δουλείες δεν πάνε και τόσο καλά, τι γίνεται αν θέλω να κλείσω τα βιβλία μου?

Το έχει ψάξει κανείς? Έχει προχωρήσει κανείς στο κλείσιμο των βιβλίων του?

Έχω την εντύπωση ότι κάπου έλεγε ότι πρέπει να διατηρήσεις την επιχείρηση για 4 χρόνια από τότε που θα επιδοτηθείς.

Διαφορετικά λογικά θα πρέπει να επιστρέψεις το ποσό της επιδότησης.

Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει αν κλείσεις βιβλία χωρίς να ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω την εντύπωση ότι κάπου έλεγε ότι πρέπει να διατηρήσεις την επιχείρηση για 4 χρόνια από τότε που θα επιδοτηθείς.

Διαφορετικά λογικά θα πρέπει να επιστρέψεις το ποσό της επιδότησης.

Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει αν κλείσεις βιβλία χωρίς να ειδοποιήσεις.

5 ετία είναι, από την ημερομηνία είσπραξης, στους όρους της σύμβασης επιχορήγησης, δες το!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Σαν τα χιόνια!

Ήρθε σήμερα, από την τράπεζα.

Αγαπητέ πελάτη,

Σας αποστέλλουμε συνημμένα ενημερωτική επιστολή και Υπεύθυνη Δήλωση του Υπουργείου Ανάπτυξης , Ανταγωνιστικότητας , Υποδομών , Μεταφορών & Δικτύων για την έναρξη της διενέργειας των απαιτούμενων διοικητικών επαληθεύσεων όσο αφορά την ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΤΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ, ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΩΝ ΠΕΠ ΤΟΥ ΕΣΠΑ 2007-2013 ‘‘ΔΡΑΣΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ’’

και καταλήγει

Εφιστούμε την προσοχή σας ότι σε περίπτωση μη υποβολής της εν λόγω υπεύθυνης δήλωσης, θεωρείται αυτοδίκαια ότι δεν τηρούνται τα οριζόμενα στο άρθρο 13 της ως άνω υπουργικής απόφασης γεγονός που θα επισύρει τη έκδοση απόφασης για μερική ή ολική επιστροφή των ποσών της δημόσιας επιχορήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.