Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Thinlizzy από Τρ. Κύπρου...μη φανταστείς ότι είναι κανά επίσημο χαρτί...απλά, όταν τους πας το φάκελο πρέπει κι αυτοί να δηλώσουν στο σύστημα ότι τον πήραν στις ??/09/2010.

 

Μου είχε πει το παληκάρι ότι μπαίνοντας στο ependysis.gr/mis, θα έβλεπα κάπου ότι ο φάκελος έχει παραληφθεί, αλλά δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν το βρίσκω το χαρτί. Λέτε να μην το πήρα... Θυμάμαι ότι έβαλα μια υπογραφή στο τέλος... Στην Πειραιώς.

Πάντως αυτό που μπορείται να κάνετε είναι να κάνετε login στο ependyseis.gr και να δείτε την κατάσταση της υποβολή σας.΄

Κατάσταση Έργου: Προς Τελικό Έλεγχο

Τρόπος Υποβολής: Πλήρης

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι επειδή έχουν γραφτεί διαφορετικές απόψεις για τα πεδία 5 και 7 της άιτησης ελέγχου, για όσους έχουν Β' κατηγορίας βιβλία, θα ήθελα αν κάποιος πιστεύει ότι έχω κάπου λάθος να με διορθώσει :

 

Στο 5

Είδος Βιβλίων : Βιβλίο Εσόδων-Εξόδων

Είδος εγγραφής : Βιβλίο Εσόδων-Εξόδων

Ημερομηνία εγγραφής : Η αντίστοιχη του παραστατικού

Αριθμός εγγραφής : 0 (εκτός και αν στο αντίγραφο του βιβλίου εσόδων-εξόδων που θα επισυνάψουμε στο Φάκελο ελέγχου υπαρχει α/α εγγραφής)

Σελίδα βιβλίου : Η αντίστοιχη σελίδα που αναγράφεται στο αντίγραφο του βιβλίου εσόδων-εξόδων που θα επισυνάψουμε στο Φάκελο ελέγχου

 

Στο 7

Είδος Βιβλίων : Βιβλίο Εσόδων-Εξόδων

Είδος εγγραφής : Συμψηφιστική

Ημερομηνία εγγραφής : κενό

Αριθμός εγγραφής : 0

Σελίδα βιβλίου : 0

 

Για το βήμα 5 είμαι 100% σίγουρος ότι είμαι σωστός

 

Ουσιαστικά το πρόβλημά μου είναι το βήμα 7 για το οποίο δεν έχουν δoθεί σάφες απαντήσεις στο site από τους συναδέλφους, μετά από ενδεχόμενη επικοινώνία τους με το infoespa (έχει δοθεί μόνο μία απάντηση σε κάποιο post συναδέλφου μετά από επικοινωνία του με κάποια εταιρεία που ελέγχει, αλλά δεν της έχω και πολύ εμπιστοσύνη - της εταιρείας για να μην παρεξηγηθώ - όταν αναφέρει ότι στο βήμα 7 σαν σελίδα βιβλίου βάζουμε την αντίστοιχη του βήματος 5 - δεν ξέρω πάλι ίσως να κάνω και λάθος, αλλά γενικά οι απαντήσεις των εταιρειών στις περισσότερες περιπτώσεις είναι λανθασμένες), οπότε αν μπορεί κάποιος HELPPPP !!! :P:p:p

 

Προσπάθησα κι εγώ με e-mail να πάρω κάποια απάντηση από το infoespa, αλλά ακόμη περιμένω και 16/9 πάπαλα :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ cv98019 & dvdrip

Βασικά ο δικός μου στην τράπεζα δεν ξέρει και πολλά (ή μάλλον τίποτα) κ έτσι μείναμε στο να ενημερωθεί εντός ημερών και να τα ξαναπούμε..

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωθεί εντός ημερών και να τα ξαναπούμε..

 

:P:p:p

 

jim τα 'χουμε πει και τα 'χουμε ξαναπεί...αλλά τι να σου κάνουνε κι αυτοί...οταν ο κεντρικός σχεδιασμός της τράπεζας είναι για τα πανηγύρια...ο υπάλληλος θα σώσει την κατάσταση; Τελοσπάντων...αυτό είναι το λιγότερο...

Link to comment
Share on other sites

magellan στο βημα 5 εισαι σωστος. Ομοια και στο 7 αν και εγω σημπληρωσα μονο Βιβλιο Εσοδων Εξοδων και τιποτα αλλο. Δεν εκτυπωνονται αυτα στην αιτηση ελεγχου.

 

Ούτως ή αλλως εχω κρατησει αρχειο απο τα αντικρουομενα e-mail που εχω λαβει επι του θεματος (ειδικα στο βημα 5 με αριθμο εγραφης & σελιδα βιβλιου) για παν ενδεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δυο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Πρώτον σε ένα προιόν έκοψα τιμολόγιο 30 ευρώ παραπάνω απ ότι είχα δηλώσει στην αρχική προσφορά. Και μου βγάζει πράσινο στην αίτηση ελένχου. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Και δεύτερον άλλαξα ταυτότητα και το δήλωσα στην αίτηση εκει που λέει αν άλλαξαν τα στοιχεία απο την αρχική έγκριση. είναι οκ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Αν πηγαίνεις πάνω από το επιδοτούμενο όριο θα βάλεις τα 30 από την τσέπη σου. Αλλιώς θα στα δώσει το ΕΣΠΑ.

2) Οκ αλλά πρέπει να πας και την μεταβολή που έκανες για την νέα ταυτότητα στην εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.