Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Το λέει καθαρά στην σελ. 25 (στο κίτρινο πλαίσιο τελευταία σειρά) του οδηγού.

"Δεν γίνεται δεκτή η εξόφληση δαπανών με την χρήση επιταγών τρίτων".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανείς που να έχει πάρει τα χρήματα??? Ή έστω να τον έχουν ενημερώσει από τον ΕΦΔ για το πότε να περιμένουμε την πληρωμή? Γιατί εμένα η Κύπρου δηλώνει άγνοια και λέει ότι περιμένουν από το κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δίκιο έχει. Γιατί δεν αλλάζει ο λογαριασμός;

Γιατι λένε στην ΕΘΝΙΚΗ ο λογαριασμός μηχανικού δεν μπορεί να μετατραπεί σε κοινό με την συζυγό μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Η συζυγός σου είναι μηχανικός και αυτή;

Ναι και η σύζυγος είναι μηχανικος αλλά το προβλημα είναι ότι η ΕΘΝΙΚΗ δεν μπορεί να κάνει λέει ΄΄κοινό΄΄ τον λογαριασμό μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω εγκριθεί και εδώ και κάμποσο καιρό η πρόταση μου είναι "Σε Τελικό Έλεγχο". Πήρα λοιπόν τηλέφωνο να δω τι γίνεται και μου είπαν όλα καλά αλλά μου μείωσαν τον επιχορηγούμενο προϋπολογισμό!Συγκεκριμένα μου έκοψαν την κάμερα και το καταγραφικό, παρόλο που είχε εγκριθεί (το είχα εντάξει στην δαπάνη: "Εξειδικευμένος τεχνολογικός εξοπλισμός").

 

Μου είπε ότι εντάσσεται στα κτιριακά και δεν επιδοτείται, αλλά αν μπορέσω να το τεκμηριώσω με κάποιο τρόπο -και εγγράφως!- θα δούν τι μπορούν να κάνουν! Εγώ το μόνο που έχω είναι μια τηλεφωνική επιβεβαίωση πριν την υποβολή πέρυσι από τη γραμμή επικοινωνίας του ΕΣΠΑ ότι εντάσσεται, τα έχω αγοράσει και εγκαταστήσει, καμμιά πρόταση τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν σημερα απο τον ΕΦΔ οτι τους ενημερωσαν απο το Υπουργειο πως τα λεφτα θα δοθουν μεχρι τελος Δεκεμβριου. Εχει κανεις αλλος παρομοια πληροφορηση; Αντε μπας να και δουμε λιγο φως...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.