Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

(χωρίς να μου ζητήσουν φάκελο...)

 

Υποψιάζομαι πως στο συγκεκριμενο καταστημα δεν την πολυπαλεύουν και παίζει αν εχουν χάσει και τιποτα...λολ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Πριν από λίγο μου τηλεφωνήσανε από την ΕΛΑΝΕΤ και μου ζητήσανε ασφαλιστική ενημερώτητα σε ισχύ, προκειμένου να βγεί η διαταγή πληρωμής.

Απ'ότι μου είπανε μεχρι το τέλος του χρόνου θα μας δοθούνε τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ΕΘΝΙΚΗ μου ζήτησαν τα πρωτότυπα τιμολόγια αγοράς του εξοπλισμού, υπογραφή σε μια υπεύθυνη δήλωση την οποία θα συμπληρώσουμε εκεί και ενα τιμολόγιο πώλησης(;) αθεώρητο για να κοπεί προς το Κράτος(;). Μακάρι να είναι μόνο αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Απο ΕΘΝΙΚΗ μου ζήτησαν τα πρωτότυπα τιμολόγια αγοράς του εξοπλισμού, υπογραφή σε μια υπεύθυνη δήλωση την οποία θα συμπληρώσουμε εκεί και ενα τιμολόγιο πώλησης(;) αθεώρητο για να κοπεί προς το Κράτος(;). Μακάρι να είναι μόνο αυτά...

καλησπέρα! από εθνική μου ζήτησαν όλα τα παραπάνω συν φορολογική-ασφαλιστική ενημερότητα και χαρτί από ΙΚΑ ότι δεν απασχολώ προσωπικό (διαφορετικά επικυρωμένο Ε7) και θα με ειδοποιήσουν σύντομα ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τα ανωτέρω. Εγω πέρασα σήμερα από Εθνική, σφραγίσανε τιμολόγια κτλ κτλ.

 

Μόλις μπουν τα χρήματα στην εθνική, θα μας κόψουν τις επιταγές. Η πληροφόρηση τους είναι πως μέχρι 31/12 θα γίνει.

¨

Σε όσους μπορεί να εχει λήξει η φορολογική/ασφαλιστική ενημερώτητα, ας εχουν μια νεα ετοιμη.

 

Επίσης, παίρνετε ενα απλο μπλοκάκι ΤΠΑ για την απόδειξη.

 

Υ.Γ. Για το θεμα "εκβιασμού" ανοίγματος λογαριασμού, εμενα δεν μου τεθηκε τετιο ζητημα καθως εχω λογαριασμό εκεί. Από οτι καταλαβα πάντως, τους βολεύει επιτόπου να εξοφληθεί η επιταγή στο λογαριασμό, καθώς ειδάλλως θα πρέπει ο υπάλληλος να τσεκάρει καθημεινά το συστημα ωστε οταν εξοφληθεί η επιταγή, να ενημερωσει το συστημα του ΕΣΠΑ (κάτι τετοιο).

 

Ακυρο βεβαια, καθως κάνείς δεν θα κάνει 30 μέρες για να την εισπράξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω μια απορία. Μετά το "διαθέσιμο για τελική εκταμίευση" υπάρχει και άλλο στάδιο? Εχω κολλησει αρκετά σε αυτό το στάδιο...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από Marfin.

Μέχρι τέλος του μήνα θα ανοίξει η κάνουλα.

 

Μου είπαν για λογαριασμό, τους είπα αφού λέει επιταγή, μου είπαν ότι άλλαξε, τους είπα θα το ψάξω (πού όμως; ;) ).

Επίσης μου είπαν ότι πρέπει να τους προσκομίσω ένα αθεώρητο τιμολόγιο επιδοτήσεων.

Άλλος λέει για Απόδειξη Πώλησης, άλλο για τιμολόγιο επιδοτήσεων...

Ας πάρουμε μία από όλα για να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από Marfin.

Μέχρι τέλος του μήνα θα ανοίξει η κάνουλα.

 

Μου είπαν για λογαριασμό, τους είπα αφού λέει επιταγή, μου είπαν ότι άλλαξε, τους είπα θα το ψάξω (πού όμως; ;) ).

Επίσης μου είπαν ότι πρέπει να τους προσκομίσω ένα αθεώρητο τιμολόγιο επιδοτήσεων.

Άλλος λέει για Απόδειξη Πώλησης, άλλο για τιμολόγιο επιδοτήσεων...

Ας πάρουμε μία από όλα για να είμαστε σίγουροι.

 

Εγώ έκοψα τιμολόγιο πώλησης. Είχα και απόδειξη είσπραξης μαζί μου, αλλά δε χρειάστηκε.

Όσον αφορά για το λογαριασμό, αφού άλλαξε, ζήτησε τους να σου δείξουν την εγκύκλιο.

Πελάτες ψαχνουν...

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από Πειραιώς που να έχει αλλάξει το status του. Εμένα είναι ακόμα σε τελικό έλεγχο! Μάλλον για μένα έχει κλείσει η κάνουλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.