Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Επίσης σχετικά με το πρόβλημα του αντιμετωπίζει ο συνάδελφος, απλά να αναφέρω ότι και γω είχα τιμολόγια με Software και hardware μαζί, οι καταθέσεις έγινα απο e-banking όπου δεν φαίνεται καμία αιτιολογία απλά η επωνυμία της επιχείρησης, είχα περισσότερα του ενός τιμολόγια από τον ίδιο προμηθευτή, οι προσφορές δεν είχαν σχεδόν καμία σχέση με τα τελικά τιμολόγια (άλλαξα προμηθευτές, ο εξοπλισμός ήταν παρόμοιος κλπ) και ΔΕΝ δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα.

 

Ψάξ' το όσο μπορείς, η αιτιολογία που σου είπαν σίγουρα δεν ευσταθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ο προμηθευτής μου, έγραψε λάθος το SN του plotter στο τιμολόγιο και στην βεβαίωση για την εγγύηση κτλ. του μηχανήματος. Μου έδωσε όμως υπεύθυνη δήλωση σφραγισμένη από ΚΕΠ στις 13/11/2010 που το ανακάλυψα τυχαία ότι έγινε λάθος εκ παραδρομής την οποία δεν έχω δώσει στον ΕΔΦ. Στο status του ΕΣΠΑ εχω <Διαθέσιμο για τελική εκταμίευση>. Λετε να έχω πρόβλημα? Να τους το πω ή να κάνω τον "Αλεκο" και σε ενδεχόμενο έλεγχο να τους δώσω την δήλωση?

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα σήμερα με πήραν από την Alpha ότι ήρθαν τα λεφτά.

 

Για τους άπιστους Θωμάδες κ τους skeptics 6 μήνες πιό πριν που τα λέγαμε κ ήμουν από τους λίγους που είχαν εμπιστοσύνη στο ΕΣΠΑ:

 

Εϊδατε κορόιδα ότι πρέπει να πιστεύετε το zavi?Ο zavi είναι πράκτορας κ ξέρει τί λέει.Δεν είναι μυστικός πράκτορας διότι αν ήταν δεν θα το έλεγε, προφανώς.Κ ως πράκτορας, ξέρει τί γίνεται ακόμη κ στο πιό βαθύ υπόγειο αυτής της χώρας.......

 

Όσοι με άκουσαν δεν έχασαν, οι υπόλοιποι είναι ΠΟΛΥ κορόιδα ρε παιδί μου........:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο zavi...

 

Κι εμένα με πήραν από Τράπεζα Κύπρου...κατάθεση χρημάτων στον λογαριασμό μου αναμένεται την άλλη βδομάδα. Έχω τη δυνατότητα να επιλέξω είτε κατάθεση σε λογαριασμό είτε δίγραμμη επιταγή.

 

Άρα δίκιο είχε ο Γιώργος που έλεγε "λεφτά υπάρχουν" :P

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε ένα email από attica bank να στείλω ένα αθεώρητο τιμολόγιο με το ποσό της επιδότησης που θα εισπράξω. Οπότε προχωράνε μάλλον τα πράγματα.

(το μπλοκ με τα αθεώρητα τιμολόγια το βρήκα σε συνοικιακό βιβλιοπωλείο, λέει απλώς τιμολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στην Τραπεζα Πειραιώς με την οποια επικονωνησα δεν έχουν ιδέα για τα λεφτα! Ιδέα όμως!!! Μου είπε μάλιστα ότι ο έλεγχος έχει πάρει παραταση έως τισ 21/12...

Αυτό συμβαίνει μόνο στο δικό μου υποκατάστημα?

Η υπευθυνη γέλαγε λες και της καθαρίζανε κρεμμύδια:evil::evil::evil::evil::evil: και μου είπε ότι να την ενημερώσουν πριν της 21/12 θα μου το πεί!!!

Ακόμα πιο κορυφαίο (γιατί ασχέτως της αθλιας συμπεριφοράς της δεν φταίει η κατά πάσα πιθανότηατα δεν φταίει η υπάλληλος) πήρα τηλέφωνο να με συνδέσουν με τα κεντρικά του τμήματος επιδοτήσεων και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να επικοινωνήσουν οι ιδώτες μαζί τους!!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα διαθέσιμος για τελική εκταμίευση!!! Μετά από ένα μήνα που έγραφε "διαθέσιμο για τελική πιστοποίηση". Εγώ έχω δώσει λογαριασμό της Εμπορικής Τράπεζας στο ICAP. Ας ελπίσω να βάλουν άμεσα το "μαρούλι" χωρίς επιπλέον διαδικασίες. Έλα ρε GAP!!! "Λεφτά υπάρχουν!!! Ναι, υπάρχουν λεφτά!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα με την εκταμίευση σήμερα, κ τα πήρα σε ομόλογα ελληνικού δημοσίου με επιτόκιο 3% για 15 χρόνια.:lol::lol:

 

Σε 15 χρονάκια λοιπόν θα πάρω την επιδότηση πίσω!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.