Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

σε περιπτωση που ειχαμε αυξηση στο ποσο σε καποιο προιον πως το δηλωνουμε? εγκριθηκα για 700 και το πηρα 730 τελικα (καθαρες αξιες)? ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι μπορεις να παρεις κατι πιο ακριβοτερο και σε περιπτωση που καποιο αλλο προιον ηταν πιο φτηνο, τα λεφτα που γλυτωνω απο το δευτερο μπορω να τα βαλω στο πρωτο. τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει απαντηθεί. Το δηλώνεις κανονικά απλά πατάς άκυρο μετά την αποθήκευση και βάζεις τιμή μονάδας 1 και το ποσό που πλήρωσες από μόνος σου. Δηλαδή 730. Θα επιδοτηθείς μόνο για τα 700.

 

Στους πίνακες έβαλα σε όλα ναι εκτός απο το 3.1.7. επειδή το μόνο που άλλαξα ήταν προμηθευτή σε laptop και desktop. Στο ένα είχα μικρότερο ποσό απο το αρχικό και στο άλλο μεγαλύτερο.

 

Όσο για τα λογιστικά έβαλα μόνο βιβλία εσοδων εξόδων.

 

Μόλις τελείωσα με την αίτηση ελέγχου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους. Πάω σήμερα στη Eurobank να καταθέσω τα δικαιολογητικά και καλή μας τύχη!!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι το εκανα αλλα δεν ξερω τι πηγαινε στραβα και δεν το επαιρνε. τελικα πηρα τηλ στην τεχνικη υποστηριξη και μπηκε η κοπελα και μου το εφτιαξε. το εκανα και σε ενα αλλο και το πηρε. δεν μπορω να καταλαβω τι εκανα λαθος. ευτυχως τωρα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

1. αν έχουμε αλλάξει κάποια από τα προϊόντα, και η αξία των νέων προϊόντων είναι για κάποια μεγαλύτερη από την παλιά και για κάποια άλλα μικρότερη, δηλώνουμε στο βήμα 5 κανονικά τις νέες τιμές που αντιστοιχούν στα νέα προϊόντα;

 

2. Σε συνέχεια της πρώτης ερώτησης, εάν το συνολικό κόστος της επένδυσης που προκύπτει είναι μικρότερο από το αρχικό (και πάνω από το κατώτερο όριο του ΕΣΠΑ), τότε παίρνουμε την (μικρότερη) επιδότηση που αντιστοιχεί στο νέο κόστος της επένδυσης, χωρίς να πρέπει να καλύψουμε τη διαφορά των χρημάτων μεμονομένα για τα προϊόντα που κόστισαν τελικά ακριβότερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Διευκρινήσεις σχετικά με την απαραίτητη ασφαλιστική ενημερώτητα δόθηκαν στο τροποποιημένο 01092010 (για άλλη μια φορά νυχτα) doc φυσικό φάκελος του υπουργείου...: http://www.ependyseis.gr/sub/epag/docs.htm

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι. Τώρα μας λένε ότι τα τιμολόγια πρέπει να είναι φωτοτυπίες. "Βρεγμένη σανίδα" που λέει και η μάνα μου...

Link to comment
Share on other sites

όσοι από εσάς που καταθέσατε τα χαρτιά σας, βάλατε και τις νέες προσφορές?

 

 

Εγώ δεν ζήτησα νέες προσφορές! Έλεγε βρε παιδιά η προκήρυξη οτι έπρεπε να ζητάμε νέες προσφορές και δεν το πρόσεξα;

Αν πήγαινα να αγοράσω νέο προιόν και είχε αλλάξει η τιμή απλά το αγόραζα καθησυχασμένη από την ανακοίνωσή τους οτι οι μικρο-αποκλίσεις στις τιμές είναι αποδεκτές.

 

Πήρα τηλ στη γραμμή για το ΕΣΠΑ και μου είπαν προφορικά οτι ΟΚ,δεν πειράζει,δε θα έχω πρόβλημα. Όταν όμως ρώτησα με e-mail για να το εχω και γραπτώς μου τα μασούσαν.

Έχει ρωτήσει κανένας άλλος; Είναι σοβαρό θέμα

Link to comment
Share on other sites

Νέες προσφορές χρειάζονται ΜΟΝΟ αν άλλαξες τα προϊόντα της αρχικής προσφοράς.

Αν αγόρασες τα ίδια προϊόντα δεν υπάρχει λόγος να πάρεις νέες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε.

Στο e-mail μου πάντως ήμουν σαφής ως προς το ότι είχαν αλλάξει μόνο οι τιμές και όχι τα προιόντα και όμως μου τα μασούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.