Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης - απ'οτι μου είπαν εμένα - μπορείς να το γράψεις στις παρατηρήσεις, στο βήμα που περνάς τα παραστατικά (πχ μπορείς να γράψεις οτι με το συγκεκριμένο παραστατικό αγοράστηκε το τάδε σε αντικατάσταση του εγκεκριμένου δείνα κλπ κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

@giostau,

Ναι καλα κατάλαβες, ΑΛΛΑ, θελει προσοχή στο 3.1.7 (Το φυσικό αντικείμενο που υλοποιήθηκε ταυτίζεται ......)

εδω απαντάς ναι ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ έχεις αγορασει ακριβώς τα ίδια πράγματα με αυτά που είχες και στην πρώτη προσφορά όταν είχες κάνει την αίτηση υποβολής πρότασης.

Διαφορετικά αν απο τότε αγορασες εστω και ενα αντικείμενο διαφορετικό απο την αρχική σου προταση τοτε απαντας ΟΧΙ και στις παρατηρησεις αναφερεις λεπτομερειες (τι, πως, γιατι, κλπ κλπ)

Ελπίζω να σε κατατοπίζει αυτο.

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

για την 3.1.7 τώρα...

στην αρχική προσφορά, είχα πχ πολυμηχάνημα γενικά (δεν αναφέρεται πουθενά μοντέλο ή μάρκα) και τα χαρακτηριστικά ήταν στην περιγραφή...

Πήρα όντως το πολυμηχάνημα, αλλά με άλλα χαρακτηριστικά (καλύτερα), πρέπει να βάλω ΟΧΙ και να γράψω στις παρατηρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε πάρει λιγότερα πράγματα έχουμε λογικά τροποποίηση του φυσικού αντικειμένου, σωστα? αυτό το δηλώνουμε στα κουτάκια με το ναι ή οχι. Αν έχουμε αλλαγή σε έναν υπολογιστή του τύπου βάλανε καλύτερο επεξεργαστη? το δηλώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

To 3.1.7 αναφέρεται σε ποιοτικά στοιχεία (ΝΑΙ μόνο αν έχετε πάρει ακριβώς αυτά για τα οποία εγκριθήκατε και δηλώνετε τεκμηριωμένα και τις αλλαγές) και το 3.1.8 σε ποσοτικά στοιχειά (ΝΑΙ μόνο αν έχετε υλοποιήσει αριθμητικά το σύνολο της επένδυσης)

Link to comment
Share on other sites

@giostau & andreaspele

 

παιδιά στην ερώτηση 3.1.7 απ την στιγμη που αλλαξαν τα τεχνικα χαρακτηριστικά του μηχανήματος που αγοράσατε (επομενως αλλο μηχάνημα απο αυτο της αρχικης προσφορας), τοτε σωστά καταλάβατε πρεπει να απαντήσετε ΟΧΙ και να περιγράψετε στις παρατηρησεις την αλλαγή που έγινε.

δεν έχει σημασία αν ήταν μόνο ο επεξεργαστής, η ακομα και ενα dimmaki μνημης ή οτιδηποτε οσο μικρο και αμελητεο. Αλλαξε κατι, απανταμε ΟΧΙ και εξηγουμε στις παρατηρησεις.

Καλη συνέχεια και γρηγορα παιδια γιατι δεν μενουν και πολλες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι υπέβαλλα κ εγω σήμερα την αίτηση υποβολής ελέγχου κ πήγα το φυσικό φάκελο στην τράπεζα. Όσοι τον πήγατε γεμάτο με τα όμορφα δικαιολογητικά από τις διάφορες υπηρεσίες, πήρατε τίποτα δαν αποδεικτικό από την τράπεζα? Κάτι που να αποδεικνυει ότι καταθέσατε το φυσικό φάκελο στον ΕΦΔ? Εμένα δε μου έδωσαν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

jim Όταν έλεγξε ότι έχω όλα τα χαρτιά, μπήκε στο σύστημα του ΕΣΠΑ και έκανε την υποβολή του, από την πλευρά της τράπεζας. Μου έδωσε ένα "αποδεικτικό", ουσιαστικά πάτησε print screen, στο οποίο φαίνεται ότι έχει παραληφθεί και βρίσκεται σε κατάσταση αξιολόγησης...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.