Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Λοιπόν, να τους πάτε αυτό (κάντε κλικ στην φράση "Λαμβάνω αποδείξεις για τις συναλλαγές που πραγματοποιώ μέσω Internet Banking;")

 

και άμα σας πούνε κάτι, υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ssouanis ενδιαφέροντα αυτά που παραθέτεις. Δυστυχώς πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα αυτή την στιγμή το site της ΕΤΕ και δεν μπορώ να μπω.

 

Από οτι καταλαβαίνω λογικά είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν αποδείξεις για τις συναλλαγές μέσω e-banking.

 

Επίσης υπάρχει και ο διατραπεζικός μεσολαβητής αν αρνηθούν στην τελική και πάλι να εξυπηρετήσουν αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο...

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το site της ΕΤΕ (σύνδεσμος που δίνω παραπάνω) την απάντηση στο ερώτημα:

 

Λαμβάνω αποδείξεις για τις συναλλαγές που πραγματοποιώ μέσω Internet Banking;

 

Για κάθε συναλλαγή μέσω Internet Banking λαμβάνετε και μπορείτε να εκτυπώσετε αποδεικτικό ηλεκτρονικής πληρωμής, το οποίο διαθέτει χρονοσφραγίδα.

Μπορείτε, αν επιθυμείτε, να επικυρώσετε την απόδειξη αυτή στο Κατάστημα συνεργασίας σας (με τις υπογραφές των εξουσιοδοτημένων στελεχών).

 

Όταν αποκατασταθεί το πρόβλημα με το site ας σβήσει κάποιος από τους mod το συγκεκριμένο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

A ρε ssouanis αμα το'χα δει νωρίτερα αυτό με την επικύρωση απόδειξης θα είχα κερδίσει τη μαχη με τους υπαλλήλους ΕΤΕ... Τώρα τα έχω καταθέσει τα χαρτιά μου.. Δεν πειράζει θα πάω στο κατάστημα να τους το δώσω μπας κ ξεστραβωθουνε...

Ευχαριστουμε ssouanis για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι από την Millenium του ζήτησαν την υπέυθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής εκτός τράπεζας. Του είπα να τους τρίψει στην μούρη το χαρτί που λέει ότι αυτό γίνεται στη τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!!

 

Εχω καταθέσει τιμολογιο στο φακελο του αιτηματος ελεγχου αξίας πάνω από 4000Ε το οποίο είχα πληρώσει μετρητοίς. Ομως ο ελεγκτής μου ζηταει τραπεζική επιταγή και δεν δεχεται το τιμολογιο. Υπαρχει κανενας τροπος να λυθεί το πρόβλημα τώρα? Μπορεί να κοπεί επιταγή τώρα..?

Link to comment
Share on other sites

εγω πληρωσα ενα laptop και το autocad ξεχωριστα, το ενα μεσω τραπεζης και το αλλο μετρητα, αλλα ατο μαγαζι μου εκοψε ενα τιμολογιο καΙ το θεικο εκανε λαθος και αντι να κοψει καθαρη αξια + φπα = ποσο που πληρωσα εκοψε το ποσο ποπυ πληρωσα + φπα, και το ειδα τωρα που πηγα να παραδωσω, η αποδειξη εισπραξης ειναι κανονικα για το κανονικο ποσο, και τωρα ανν μου κοψει διορθωτικο θα φαινεται σημερινη ημερομηνια, (δεν εχει χειρογραφα) αλλα και να παω σε αλλον να μου κοψει χειρογραφα το autocad θα επερεπε να πληρωθει μεσω τραπεζης.. το χασαμε το 5000 απο βλακειες....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέθεσα και εγω τον φάκελο μου στην τράπεζα Κύπρου επιτέλους. Απο πρώτη είκονα όλα καλά, πολύ ευγενικοί κλπ..

 

Το θέμα είναι οτι μου ζήτησαν τα αυθεντικά τιμολόγια να τα στείλουν στα κεντρικά και ενώ τους είπα οτι θα πρέπει να μου τα σφραγίσουν και να τα πάρω πίσω, μου είπαν οτι θα μου τα στείλουν πίσω σφραγισμένα, λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

 

Επίσης οταν τους ζήτησα κάποιο αποδεικτικό κατάθεσης, η συγκεκριμένη κυρία μπήκε στο σύστημα και πατώντας κάποιο κουμπί για "αποστολή αποδεικτικού κατάθεσης" μου είπε οτι λογικά θα λάβω το αποδεικτικό ηλεκτρονικά αλλά τώρα που το είδα δεν βρήκα τίποτα, μήπως έχετε υπόψη σας τι δίνουν σαν αποδεικτικό οι τράπεζες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.