Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

ΠΟΤΕ μην δίνεις τα πρωτότυπα τιμολόγια.

Αν γίνει σου έλεγχος από την εφορία όσο τα έχει η τράπεζα θα έχεις τρεξίματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ Κύπρου...τους έδωσα τα αυθεντικά γιατί τότε δεν είχε βγει ακόμα η ανακοίνωση να δίνουμε φωτοτυπίες...δεν έχω ξαναεπικοινωνήσει μαζί τους...

 

Συνάδελφος που έκανε το ίδιο στην Αλφα...τον πήραν τηλ. να πάει να πάρει τα τιμολόγια σφραγισμένα...

 

Δεν πιστεύω να έχουμε ιδιαίτερο τρέξιμο σε ενδεχόμενο έλεγχο, μιας και θα τους δείξουμε και την απαίτηση του ΕΣΠΑ να παραδώσουμε τα αυθεντικά τιμολόγια...

 

Φυσικά, καλό θα ήταν να μην τα δίναμε, αλλά...

 

Λες να είμαστε τόσο γκαντέμηδες να γίνει έλεγχος τώρα;

 

Αποδεικτικό μου έδωσαν ένα print screen της υποβολής που έκανε η τράπεζα...τίποτα επίσημο...Ρίξε μια ματιά στις δημοσιεύσεις # 267-272

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να σας πω, έχω κρατήσει αντίγραφα για κάθε ενδεχόμενο...

 

Μα γίνεται να μην δίνουν ενα αποδεικτικό οτι τους καταθέσαμε το φάκελο...ανεπίτρεπτο..

Link to comment
Share on other sites

με την φωτοτυπία απο τα βιβλία εσόδων εξόδων τι έχετε κάνει ? τους τα δίνετε?

πώς έχετε χειριστεί το θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς βγάζεις φωτοτυπία τις σελίδες εξόδων που περιέχουν τις συγκεκριμένες αγορές..και τις σφραγίζεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, βγάζεις μια φωτοτυπία από το βιβλίο εσόδων-εξόδων όπου φαίνονται τα παραστατικά αγορών, τη σφραγίζεις και την υπογράφεις.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν το εξής: το παραστατικό που αφορούσε αγορά autocad, ήταν ΤΠΥ-ΔΑ και όχι απλό τιμολόγιο πώλησης. Ο λογιστής μου είπε ότι πρέπει να περαστεί στην στήλη "ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΚΠΤΩΣΗΣ" και όχι στα πάγια, διότι πρόκειται για αγορά λογισμικού. Έτσι και έκανα. ΜΕ πήραν όμως πριν λίγες μέρες από το τμήμα ελέγχου της τράπεζας Αττικής και μου παν ότι σύμφωνα με την προκήρυξη του ΕΣΠΑ πρέπει ΟΛΑ να είναι περασμένα σαν πάγια, οπότε πρέπει να μεταφερθεί το συγκεκριμένο στην διπλανή στήλη και να ξαναστείλω την σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, , έχει πάρει κάποιος το ποσό της επιδότησης;

 

Δεν έχει κλείσει ακόμα η διαδικασία και μιλάμε για εκταμίευση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.