Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

ρωτησα για τα λογιστικά βιβλία γιατί σε συζητησεις στο φορουμ πριν απο καιιρο είχαν αρκετοι διατυπωσει την άποψη οτι τα εσπα δεν έχουν δικαιοδοσία να ζητάνε λογιστικά βιβλία . Είναι προσωπικά δαιδομένα κλπ . Οπότε ήθελα να δω πως εξελίσεται το θέμα στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απο το πλαισιο την βεβαιωση για το οτι ειναι καινουργιο και την βεβαιωση οτι το τιμολογιο ειναι ενταξει απο που τα πηρατε? πηγατε σε καποιο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως την βεβαίωση την έστελνε το Πλαίσιο μαζί με τα προϊόντα.

Αν το αγόρασες από κατάστημα ή εάν έχεις χάσει την βεβαίωση πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά και ζήτησε να σε συνδέσουν με το λογιστήριο.

 

Με τα παραστατικά από ebanking τι κάνατε; Τα δέχτηκαν όπως ήταν τυπωμένα ή χρειάστηκε σφραγίδα από την τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα εμαιλ από τον ΕΦΔ. σαν επιπλέον δικαιολογτικό απο΄το φάκελο, μου ζητησε την αντιστοίχηση των ΚΑΔ. Τους εστειλα την ηλεκτρονική εκτύπωση απο΄την ΓΓΠΣ και περιμε΄νω...

Link to comment
Share on other sites

Στην Εθνική στο ένα παραστατικό μου βάλανε σφραγίδα και υπογραφή σε ένα κατάστημα και για τα υπόλοιπα που ήταν από άλλο κατάστημα τα στείλανε από τα κεντρικά τις βεβαιώσεις για τα εμβάσματα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

...αντιστοίχηση των ΚΑΔ...

 

Συνιστώ όταν περάσεις πάλι από εφορία (να μην περάσεις είναι αδύνατο), να πάρεις και την επίσημη αντιστοιχία από το μητρώο...

 

Κατά τα άλλα...ουδέν νεότερο...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη πάρει φορολογική ενημερότητα και αλλαγές αυτής έως σήμερα, η αντιστοίχηση υπάρχει στα έγγραφα που σου έχουν δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ όταν περάσεις πάλι από εφορία (να μην περάσεις είναι αδύνατο), να πάρεις και την επίσημη αντιστοιχία από το μητρώο...

 

Κατά τα άλλα...ουδέν νεότερο...

 

Προς το παρόν την πάλεψα ως εξης: Τους εστειλα το λινκ

 

http://www.gsis.gr/kad/pdf/5_KAD_97_08a.pdf

 

Στο οποίο φαινεται για τους δικους μου η αντιστοιχία. Και μάλλον θα το δεχτούν... λες να γλυτώσω την εφορία? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.