Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Οι τράπεζες δεν κάνουν τον έλεγχο. Έχουν κάνει σύμβαση με ιδιωτικές εταιρείες , οι οποίες αποτελούν τους ΕΦΔ.

Για την Εθνική είναι http://www.e-kepa.gr/frontend/index.php

Άλλες τράπεζες έχουν π.χ. την ICAP.

Mπορείς να κοιμηθείς ήσυχος , το έχω διασταυρώσει........πληρώνοντας πολλά σε τηλέφωνα ;) !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι τράπεζες δεν κάνουν τον έλεγχο. Έχουν κάνει σύμβαση με ιδιωτικές εταιρείες , οι οποίες αποτελούν τους ΕΦΔ.

Για την Εθνική είναι http://www.e-kepa.gr/frontend/index.php

Άλλες τράπεζες έχουν π.χ. την ICAP.

Mπορείς να κοιμηθείς ήσυχος , το έχω διασταυρώσει........πληρώνοντας πολλά σε τηλέφωνα ;) !!

 

Ευχαριστώ spy1551!

Θα προσπαθήσω να ξαναμιλήσω και εγώ το πρωί.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο έχω φωνάξει στο τηλέφωνο!

Τελευταία φορά ήταν την προηγούμενη εβδομάδα.

Η τράπεζα μου είναι η EUROBANK

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ το είδα πρώτη φορά ..... την πρώτη μέρα που στάλθηκε.

Πήρα στο υπουργείο και δεν ήξερα τίποτα.

Πήρα στο ΕΦΔ και αρχικά δεν ήξεραν , μετά κοίταξαν τα εισερχόμενα και το διασταύρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

από ποια τράπεζα τελικά σου είπαν ότι εγκρίνουν και τα τιμολόγια πάνω από 1500 ευρώ με μετρητά πριν την 1-6-2010 γιατί έμενα μουν κόβουν τιμολόγιο 1600 + φπα!

 

Πριν λίγο μίλησα με τον ΕΦΔ (Eurobank), και μου επιβεβαίωσε οτι όντως έχει έρθει πριν τρεις μέρες καινούρια ενημέρωση για την πληρωμή με μετρητά, άνω των 1500, πριν τις 1-6-2010. Είχα θέμα με ένα τιμολόγιο, και πάλι καλά που πήρα τηλ., γιατί όπως μου είπε είχε ολοκληρώσει τον φάκελο μου πριν την ενημέρωση και θα μου το εκοβαν. Τώρα θα το ξανακοιτάξει. Οπότε μάλλον όσοι έχουν το ίδιο ζήτημα, καλό θα ήταν να μιλήσουν με τους ΕΦΔ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν πάλι να τους πάω λέει μια Υπεύθυνη δήλωση (???!!!) και το χαρτί περι μη πτώχευσης (??!!!) όπως και ασφαλιστική ενημερότητα η οποία λήγει σε κάποιες μέρες (ευνοημένοι όσοι την έβγαλαν τελευταία στιγμή)

Θα περάσω αύριο να δώ τι υπεύθυνη δήλωση θέλει πάλι και για τη βεβαίωση περί μη πτώχευσης την οποία από οσο διαβάζω εδώ είμαι ο μόνος που μου την ζήτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξαν οι κάνουλες, συνάδελφος σήμερα πήρε την επιταγή από κατάστημα της Millenium. Εμένα ακόμα στο διαθέσιμο προς τελική πιστοποίηση είναι...

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 20 Σεπτέμβρη κατεθεσα εγω σε Εθνική τον φάκελο.

 

Με ενημε΄ρωσαν χτες να περάσω απο εκει την ΠΑρασκευη, με ολον τον φακελο μου (το αντιγραφο μου??? και πως ξεραν πως θα εχω αντίγραφο), και αθεωρητο μπλοκάκι .... βρε λες αν πληρωθω??????

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 20 Σεπτέμβρη κατεθεσα εγω σε Εθνική τον φάκελο.

 

Με ενημε΄ρωσαν χτες να περάσω απο εκει την ΠΑρασκευη, με ολον τον φακελο μου (το αντιγραφο μου??? και πως ξεραν πως θα εχω αντίγραφο), και αθεωρητο μπλοκάκι .... βρε λες αν πληρωθω??????

 

Κι εμένα! (χωρίς να μου ζητήσουν φάκελο...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.