Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επικοινώνησα με το ΕΦΔ και κατα μεγάλο ποσοστό τα έχασα τα λεφτά..καθώς είχα αποπληρώσει το τιμολόγιο μετά τις 16/8...:sad:..τότε τα είχα τα λεφτά τότε τα έδωσα αλλά θα μου πεις αυτά είναι ψιλά γράμματα...κρίμα...απλά τα είχα ανάγκη έτσι όπως είναι η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν από marfin. Μου είπαν ότι πρέπει να δώσουν τα χρήματα μέχρι τέλος του χρόνου. Μου ζήτησαν ένα αθεώρητο τιμολόγιο επιδοτήσεων, να ανοίξω λογαριασμό ταμιευτηρίου στη marfin και μία φορολογική ενημερότητα επείδη αυτή που τους είχα δώσει είχε λήξει. Γνωρίζει κανείς αν δέχονται τις ενημερότητες που παίρνουμε ηλεκτρονικά; Υποθέτω ότι πρέπει να γίνονται δεκτές.

 

Ευχαριστώ

Ελένη

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ maximos, είναι πράγματα αυτά τώρα να μας μαυρίζεις την ψυχή κ εσύ κ ο καθένας με τη δυστυχία σας?

 

Μπαίνουμε 5 λεπτά για διάλειμμα να ξεσκάσουμε, αλλά ακόμα κ εδώ δυστυχία βρίσκουμε......

 

 

Τί να σου πώ φίλε, λυπάμαι για το πάθημά σου, αλλά λυπήσου κ εμένα που είμαι ευαίσθητος κ με ενοχλεί η δυστυχια....

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν ενημερότητα από το διαδίκτυο.

Άμα κάνουν νερά, τους αναφέρεις ότι υπάρχει η 1039904/2430/Α0016/25-4-2000 (ΠΟΛ 1144/2000) (ΦΕΚ 618/Β) υπουργικής απόφασης,

άμα συνεχίσουν τους τη δείχνεις.

Άμα πάλι δε συμμορφωθούν τους στέλνεις στον αγύριστο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από Πειραιώς που να έχει αλλάξει το status του. Εμένα είναι ακόμα σε τελικό έλεγχο! Μάλλον για μένα έχει κλείσει η κάνουλα.

 

Με αίτηση ελέγχου 17/8 (ΠΕΙΡΑΙΩΣ) σήμερα έγινε διαθέσιμο για τελική εκταμίευση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν από marfin. ............και μία φορολογική ενημερότητα επείδη αυτή που τους είχα δώσει είχε λήξει. Γνωρίζει κανείς αν δέχονται τις ενημερότητες που παίρνουμε ηλεκτρονικά; Υποθέτω ότι πρέπει να γίνονται δεκτές.

 

Ευχαριστώ

Ελένη

 

Στανταρ γινεται δεκτή. Εμενα την δεχτηκαν. ειναι εγγραφο εξαλλου με αρ. πρωτοκόλλου :smile:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν θα μπορεσετε να πιστεψετε για ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΜΕ ΚΟΒΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ!!!

 

Τον Φεβρουαριο του 2010 αγορασα ενα στατικο προγραμμα ~5000 ευρω. Εκανα καταθεση στην τραπεζα, πηρα εξοφλημενο τιμολογιο, πειρα αποδειξη εισπραξης, πηρα γνησιο και αμεταχειριστο εξοπλισμου, ολα εμπροθεσμα.

 

Με κοβουν.... γιατι ο τραπεζικος λογαριασμος που μου εδωσε η εταιρια.... δεν ειναι επαγγελματικος.... αλλα κοινος!!!! Συμπεριλαμβανει μεν τα δυο ονοματα των εταιρων αλλα δεν εχει την καταληξη Ο.Ε. (Ομορρυθμη εταιρια) το καταθετηριο της Τραπεζας!!! Με ενημερωσαν την προηγουμενη Τεταρτη 8 Δεκεμβριου για το προβλημα οταν ημουν σε κατασταση 'Διαθεσιμο για Τελικη Πιστοποιηση'.

 

Παιδια εδω και 7 ημερες τσακωνομαι με την Τραπεζα Αττικης, τους λεω δεν ειναι δικο μου λαθος και σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να εντοπισω αυτο το λαθος αλλα τα Κεντρικα ειναι ανενδοτα!!!!!

 

Μεχρι και το Κωδικα Βιβλιων και Στοιχειων διαβασα και τους ειπα οτι ο Κ.Β.Σ. ως Προεδρικο Διαταγμα υπερεχει των διαταξεων του ΕΣΠΑ (Υπουργικη Αποφαση) και τον Φεβρουαριο του 2010 θα μπορουσα μεχρι και με μετρητα 15000 να πληρωσω. Και αυτο για να τους δωσω ενναλλακτικη λυση!!!! Αλλα αυτοι στο Τμημα Επενδυσεων μου απαντουν οτι η εξοφληση δεν εχει γινει σωστα, δεν διορθωνεται το προβλημα και βγαινω τελειως απο το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

 

Ρε παιδια ειμαστε σε λογικη χωρα? Στην Τραπεχα Αττικης, την Τραπεζα των Μηχανικων, βασιλευει η λογικη ή η παρανοια? Εγω τι φταιω, εκανα τα παντα προβλεπομενα.... και για ενα καταθετηριο Τραπεζης που λειπει το Ο.Ε. ΧΑΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ!!!:-x

 

Θα τους κυνηγησω μεχρι που δεν παει αλλο, αυριο ειναι η καταληκτικη ημερομηνια που μου εχουν δωσει οτι θα με κοψουν, αλλα βρε γραφειοκρατες - ευθυνοφοβοι δημοσιοι υπαλληλοι της Αττικης Τραπεζας βρειτε ενα σοβαρο λογο να με κοψετε και τουλαχιστον για ενα λογο που να φταιω ΕΓΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο...εντάξει να δεκτώ ότι εγώ είμαι εκτός προθεσμιών διότι πλήρωσα μετα της 16/8 και βάσει των όρων που είχαν τεθεί κόβομαι από την επιχορήγηση. Οι όροι του ΕΣΠΑ λειτουργούν και μεταβάλλονται όμως αλα καρτ? Αυτη η περίφημη αλλαγή ότι τιμολόγια μέχρι 3000Ε τα δέχονται πλέον και μετρητά κατόπιν εορτής γιατί πρέπει να βάζει άλλους στο παιχνίδι της επιχορήγησης που δεν θα την έπαιρναν έτσι και αλλιώς και μένα να με πετάει έξω με έναν κατα τα άλλα πλήρη φάκελο??? Εξηγήστε μου εγώ που θα βρώ το δίκιο μου όταν μάλιστα ενημερώθηκα τηλεφωνικώς ότι δεν θα έχω και κανένα δικαίωμα ένστασης....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.