Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο ΕΘΝΙΚΗ μου ζήτησαν τα πρωτότυπα τιμολόγια αγοράς του εξοπλισμού, υπογραφή σε μια υπεύθυνη δήλωση την οποία θα συμπληρώσουμε εκεί και ενα τιμολόγιο πώλησης(;) αθεώρητο για να κοπεί προς το Κράτος(;). Μακάρι να είναι μόνο αυτά...

 

Εμένα δε μου ζήτησαν τιμολόγιο πώλησης..Μου ζήτησαν τιμολόγιο επιδοτήσεων το οποίο δεν υπάρχει πουθενά (ούτε το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν το έχει)..Ζήτησαν σε κανέναν κάτι αντίστοιχο; Η ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ?

 

Ευχαριστώ

Ελένη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λέει δύο τιμολόγια και όχι ένα συνολικό για όλη την επένδυση. Έπρεπε να μην ήταν ένα ξεχωριστό για το hardware και ένα ξεχωριστό για το πρόγραμμα αλλά όλα μαζί σε ένα...Η πιο παράλογη δικαιολογία που μπορώ να σκεφτώ... .

 

ψαχτο παραπα΄νω, γιατί μονο αυτό δεν ειναι λογος απόρριψης. Ακριβώς ετσι ηταν και σε εμενα, απο εναν προμηθευτή ειχα 2 τιμολόγια, ενα μεγάλο για ολο το hardware και ενα μικρότερο για λογισμικό (Office).

Link to comment
Share on other sites

dimchrissos στην προταση σου τα είχες χωριστά σαν προσφορά ή είχες 2 ξεχωριστές προσφορές? Αν ναι είσαι οκ

Έκανες δυο ξεχωριστές καταθέσεις ( μια για κάθε τιμολόγιο)? Αν ναι παλι εισαι οκ

Αν δεν έχεις κανει κατι απο τα παραπάνω και καπου δε συμφωνουν προσφορές-τιμολόγια-εξωφλησεις τοτε μπορουν να σου ποθν κάτι αλλα σε τελικη φάση νομίζω είναι στο χέρι του ΕΦΔ να σε "εξυπηρετήσει" ή όχι...

 

Παιδιά σχετικά με το αθεώρητο τιμολόγιο δε συμπληρώνουμε τίποτα στο πεδίο ΦΠΑ σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ήδη σημερα απέστειλα στα κεντρικα του ενδιάμεσου φορέα , τιμολόγιο είσπραξης με ανοικτή ημερομηνία, στην αρχη κι εμένα μου ζήτησαν τιμολόγιο επιχορηγήσεων-επιδοτήσεων αλλά κάτι τέτοιο δεν μπόρεσα να βρω στην αγορά.

Συμπλήρωσα λοιπόν, όπως με συμβούλεψαν από τον ΕΔΦ, κάτω από την τυπωμένη λέξη τιμολόγιο χερόγραφα επιχορηγήσεων-επιδοτήσεων

Επίσης έπρεπε υποχρεωτικά να ανοιξω ατομικό λογαριασμό στην τράπεζα, προφανως για να βάλουν εκεί τα χρήμματα.

Οπότε περιμένουμε με νεότερα και ευχάριστα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λέει δύο τιμολόγια και όχι ένα συνολικό για όλη την επένδυση. Έπρεπε να μην ήταν ένα ξεχωριστό για το hardware και ένα ξεχωριστό για το πρόγραμμα αλλά όλα μαζί σε ένα...Η πιο παράλογη δικαιολογία που μπορώ να σκεφτώ...

 

Εν τω μεταξύ, τα τιμολόγια είναι από το ίδιο προμηθευτή, ο οποίος έχει πληρωθεί με κατάθεση σε λογαριασμό του και είχαν περάσει κανονικά στην υποβολή. Επίσης έχουν δηλωθεί με τους αριθμούς τους ξεχωριστά καθώς επίσης και το συνολικό τους ποσό έχει καταγραφεί σε εξοφλητική απόδειξη που κατατέθηκε και αυτή μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά. Αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι ότι δεν με είχαν ενημερώσει τόσο καιρό ώστε να μπορώ να κάνω κάτι και έβλεπα το status να αλλάζει σε τελική εκταμίευση χωρίς να ξέρω τι να περιμένω...

 

εχω δυο τιμολόγια από τον ίδιο προμηθευτή και η πρόταση μου είναι προς τελική εκταμίευση!!!

Link to comment
Share on other sites

jim είχα μία προσφορά αρχικά, που κόπηκε από τον ίδιο προμηθευτή σε δύο τιμολόγια και εξοφλήθηκε όλο το ποσό με μία κατάθεση συνολικά...

 

laz_pra επειδή συνέβη αυτό σε μένα δεν σημαίνει ότι το ίδιο θα γίνει σε όσους έχουν δύο τιμολόγια και είναι σε τελική εκταμίευση.. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και μακάρι να μην σου δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα και να γίνει κανονικά η εκταμίευση..

Link to comment
Share on other sites

Από κάθε προμηθευτή μπορεί κάποιος να κόψει όσα τιμολόγια θέλει.

 

dimchrisos τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα αλλά δεν είναι λόγος να σε κόψουν.

Η βεβαίωση είναι μία ή δύο;

Link to comment
Share on other sites

Από κάθε προμηθευτή μπορεί κάποιος να κόψει όσα τιμολόγια θέλει.

 

dimchrisos τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα αλλά δεν είναι λόγος να σε κόψουν.

Η βεβαίωση είναι μία ή δύο;

 

σε ποιά βεβαίωση αναφέρεσαι dvdrip?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.