Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@dimchrisos

 

Αν καταλαβα καλα ειχες:

 

1) Μια Προσφορα που ειχε ομως και hardware & software μαζι. (Δεν αναφερομαι σε λειτουργικο συστημα οπως τα Windows, αναφερομαι σε κατι αλλο π.Χ. OFFICE)

 

2) Δυο Τιμολογια, ενα για hardware και ενα για software.

 

3) Μια αποδειξη εισπραξης ενιαια και για τα δυο τιμολογια.

 

4) Μια καταθεση στην τραπεζα.

 

Κανονικα επρεπε να εχεις δυο προσφορες, δυο τιμολογια, δυο αποδειξεις εισπραξης, δυο καταθεσεις και αυτο γιατι το ΕΣΠΑ εκανε διαχωρισμο μεταξυ λογισμικου και hardware.

 

Αν αυτα ισχυουν, πιστευω και εγω οτι ηταν στο χερι του ΕΦΔ να σε περασει. Γιατι στην ουσια εισαι νομιμος, στον τροπο υλοποιησης της επενδυσης εχεις παρεκκλισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιου και αμεταχείριστου.

 

Είχα μία τέτοια βεβαίωση...

 

@dimchrisos

 

Αν καταλαβα καλα ειχες:

 

1) Μια Προσφορα που ειχε ομως και hardware & software μαζι. (Δεν αναφερομαι σε λειτουργικο συστημα οπως τα Windows, αναφερομαι σε κατι αλλο π.Χ. OFFICE)

 

2) Δυο Τιμολογια, ενα για hardware και ενα για software.

 

3) Μια αποδειξη εισπραξης ενιαια και για τα δυο τιμολογια.

 

4) Μια καταθεση στην τραπεζα.

 

Κανονικα επρεπε να εχεις δυο προσφορες, δυο τιμολογια, δυο αποδειξεις εισπραξης, δυο καταθεσεις και αυτο γιατι το ΕΣΠΑ εκανε διαχωρισμο μεταξυ λογισμικου και hardware.

 

Αν αυτα ισχυουν, πιστευω και εγω οτι ηταν στο χερι του ΕΦΔ να σε περασει. Γιατι στην ουσια εισαι νομιμος, στον τροπο υλοποιησης της επενδυσης εχεις παρεκκλισεις.

 

Έτσι όπως τα λες είναι Silent arrow. Πήγα σήμερα και από την τράπεζα και μου είπαν οτι ήταν ύποπτο που έκοψα δύο τιμολόγια και τελικά έκανα μία μόνο κατάθεση αλλά έπρεπε να κάνω αυτό που λέτε, όλα εις διπλούν. Απλά μου φαίνεται υπερβολικό από την στιγμή που όλα είναι νόμιμα. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την βοήθεια και θα δω αν καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη από εδώ και μπρος...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πήγα σήμερα και από την τράπεζα και μου είπαν οτι ήταν ύποπτο που έκοψα δύο τιμολόγια

 

Καλά τι νταβατζιλίκι είναι αυτό; Αν σου μοιάζει ύποπτο, έλα να με ελέγξεις.

Μα για αυτό δεν υπάρχουν οι δειγματοληπτικοί έλεγχοι;

Μου ακούγεται πολύ γραφειοκρατική και παράλογη όλη αυτή η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία τέτοια βεβαίωση...

 

 

 

Έτσι όπως τα λες είναι Silent arrow. Πήγα σήμερα και από την τράπεζα και μου είπαν οτι ήταν ύποπτο που έκοψα δύο τιμολόγια και τελικά έκανα μία μόνο κατάθεση αλλά έπρεπε να κάνω αυτό που λέτε, όλα εις διπλούν. Απλά μου φαίνεται υπερβολικό από την στιγμή που όλα είναι νόμιμα. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την βοήθεια και θα δω αν καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη από εδώ και μπρος...

 

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΟΥΝ ΛΟΓΩ ΥΠΟΨΙΩΝ!!! Τι παει να πει υποπτο? που ειναι το παρανομο ή το ασυμβιβαστο με τον οδηγο???

ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Δεν ειμαστε καλα μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία τέτοια βεβαίωση...

 

 

 

Έτσι όπως τα λες είναι Silent arrow. Πήγα σήμερα και από την τράπεζα και μου είπαν οτι ήταν ύποπτο που έκοψα δύο τιμολόγια και τελικά έκανα μία μόνο κατάθεση αλλά έπρεπε να κάνω αυτό που λέτε, όλα εις διπλούν. Απλά μου φαίνεται υπερβολικό από την στιγμή που όλα είναι νόμιμα. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την βοήθεια και θα δω αν καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη από εδώ και μπρος...

 

Σου λένε @@ριες!!

 

Από 1 προμηθευτή, είχα αρχικά 2 προσφορες, με ανάκατα harware kai software.

 

Πριν την υλοποίηση, μου έδωε 1 επικαιροποιημένη ενιαία (επειδή ψιλοαλλάξαν τα μοντέλα)

 

Μου έκοψε 2 τιμολόγια, ενα ΤΠΑ για το Hardware και ενα ΤΠΥ για ενα πρόγραμμα.

 

Εκανα μια καταθεση στο λογαριασμό του για το συνολικό ποσό.

 

Πήρα μια απόδειξη είσπραξης για την εφόφληση και των 2 τιμολογίων.

 

Και δεν με εχουν κόψει.

 

Σκίστους!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λένε είναι απλά αστείο.

Είναι απλά βλακώδες.

Τι θα πει να τα έχεις όλα διπλά;

 

Σκίσε τους.

Κυκλοφορεί πολύ βλακεία στα λημέρια τους.

 

Πήγαινε από εδώ.

ΜΟΝΑΔΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Κεντρική υπηρεσία: Λουίζης Ριανκούρ 78Α, 115 24 Αθήνα

 

Πήγαινε από το υπουργείο. (όλα τα παραπάνω άμα είσαι Αθηναίος)

 

Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί.

Άμα έχουν κάποιο πρόβλημα, ας το ψάξουν.

Άμα έχουν αμφιβολίες, ας κάνουν έλεγχο.

Δεν μπορούν να σου στερήσουν τη επιδότηση, επειδή κάποιος ήθελε να δει ξεχωριστά προϊόντα.

Εσύ στην κατάθεση που έκανες δεν έγραψες αιτιολογία;

Δεν αναφέρεις εκεί τα προϊόντα, τον αριθμό τιμολογίου ή κάτι άλλο;

 

Και όπως πολύ καλά λέει ο zefyros πιο πάνω, ΠΡΕΠΕΙ να είναι διαφορετικά τιμολόγια, αφού το hardware πρέπει να είναι Τιμολόγιο Πώλησης, ενώ το software ΠΡΕΠΕΙ να είναι Τιμολόγιο Παροχής Υπηρεσιών.

 

Τα μοσχάρια, οι καρεκλοκένταυροι.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα έχει πάρει κανένας?????????????????????

 

Σωστός!Γνωστός μου είπε οτι τον ειδοποίησαν απο Alpha γαι την ερχόμενη Δευτέρα και οτι τα λεφτά έχουν εκταμιευτεί.Εμένα απο Εθνική φίλος μου που δουλεύει στο υποκατάστημα που εχω δηλώσει σαν ΕΦΔ μου είπε οτι μεχρι τέλος του χρόνου θα δωθούν ολα τα χρήματα.Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από την τράπεζα και τους έκοψα το τιμολόγιο (βρήκα ένα στο πλαίσιο που δεν ειχε κανένα προσδιορισμο πχ πώλησης, επιδοτήσεων κλπ). Απλά το σφράγισα και το υπέγραψα και τα στοιχεία τα άφησαν κενά για να τα συμπληρώσουν εκείνοι.

Από ότι μου είπαν μόλις χτες τους ενημέρωσαν ότι πρέπει μέχρι 17/12 να έχουν ειδοποιήσει όλους τους δικαιούχους για να παραδώσουν το τιμολόγιο ώστε μέχρι 21/12 να δωθούν τα χρήματα.

Είδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.