Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Χθες μπήκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου από την τράπεζα Αττικής αφού πρώτα τους πήρα τηλέφωνο να δω που βρίσκεται η διαδικασία. Μετά το τηλεφώνημα έστειλαν email και προχώρησε το θέμα. Όποιος δεν έχει πάρει ακόμα ειδοποίηση ας ενοχλήσει τις τράπεζες από Δευτέρα. Τα χρήματα τα έχουν πάρει!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια όλους στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι το διαθέσιμο για τελική εκταμίευση γνωρίζετε τι σημαίνει ? Εάν κάποιος λάβει αυτό το μήνυμα μπορεί π.χ. και να χάσει την επιδότηση ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν παραλάβω τα χρήματα ήταν διαθέσιμα στην τράπεζα για να μπουν στον λογαριασμό μου αλλά ήταν δεσμευμένα μέχρι να κόψω το τιμολόγιο και να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Ίσως αυτό να συμβαίνει στην περίπτωσή σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

1) Έκοψαν σε κάποιον κάτι επειδή δεν ήταν μέσα στις προδιαγραφές του προγράμματος;

π.χ. Να του έκοψαν το δεύτερο PC με μία θέση εργασίας ή να αγόρασε φωτογραφική μηχανή κτλ

2) Έκοψαν σε κανένα τιμολόγιο από το Πλαίσιο γιατί δεν είχε εξοφλητική απόδειξη αλλά μόνο την βεβαίωση ότι έχει εξοφληθεί πλήρως;

 

Εγώ αγορασα φωτογραφική, αλλά δεν μου το κοψαν. Γιατι αλλωστε?

 

Το πλαίσιο μονο βεβαιωσεις εδινε. Δεν κοπηκε κανεις για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι θέμα τεκμηρίωσης. Κόβεται ότι δεν τεκμηριωθεί σωστά.

 

Αν κάποιος τεκμηριώσει την φωτογραφική μηχανή ως "εργαλείο για την τεκμηρίωση της σωστής εκτέλεσης των εργασιών που δεν είναι εμφανείς μετά το πέρας των εργασιών όπως σιδέρωμα, μόνωση, θεμελίωση, θεμελιακή γείωση" λογικά θα του την δεχτούν.

 

Αν την τεκμηριώσει λέγοντας "την θέλω για την δουλειά" το πιθανότερο είναι να του την κόψουν.

 

Ένας φίλος , πολύ hi-fidelity στο θέμα του ήχου, ήθελε να πάρει κορυφαίο DAC και πιστεύω θα του το δικαιολογούσαν καθώς θέλει να ασχοληθεί με ακουστική/μουσική μελέτη χώρων.

 

Η τεκμηρίωση πάνω από όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει απλά για φωτογραφικπή αποτυπωση του χώρου για να εκπονηθεί μετα μελετη και συνταξη τεχνικής εκθεσης..... :smile:

 

Η τεκμηρίωση ηταν σημαντικο, συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Απο Eurobank τα έχει πάρει κανείς;

Εγώ κατέθεσα τα παραστατικά και τιμολόγιο και περιμένω..

 

Μια απο τα ίδια και εγω. Ακόμα περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.