Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Όταν λέει απαγορεύεται κάτι δεν είναι θέμα τεκμηρίωσης ούτε ερμηνείας.

Απλά κανείς δεν ασχολήθηκε να διαβάσει τι αγοράσαμε.

 

Η τεκμηρίωση ηταν σημαντικο, συμφωνω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω την εντύπωση οτι με την περιγραφη "εξοπλισμός ηχου και εικόνας" εννοεί στερεοφωνικά, τηλεοράσεις κτλ κτλ.

 

Ειδικά δε για αυτες τις κατηγορίες, προηγείται η φράση " εξοπλισμός ΜΗ σχετικός και ΜΗ απαραίτητος για την ασκηση της δραστηριότητας".

 

Αρα σου λεέι φιλε επαγγελματία, δεν θα σου επιχορηγησω την τηλεόραση για να την βάλεις στο γραφείο σου!

 

Η φωτογραφική για μας τους μηχανικούς τεκμηριώνεται ως εργαλείο δουλειάς, λόγω της ανάγκης φωτογραφικής αποτύπωσης σε μια μελέτη/τεχνική περιγραφή.

 

ΚΑι τωρα που το σκέφτομαι καλύτερα, η φωτογραφική δεν ειναι εικόνα. Φωτογραφικά δεδομένα παράγει.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά συνάδελφοι. Το ερώτημα μου ηταν βασικά πώς εφόσον σου γράφουν στο account διαθέσιμο για τελική εκταμίευση μπορεί να σου απορρίψουν τελικά την επένδυση?

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το μπακίρι και σε μένα από την Εθνική.

 

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όλους τους συναδέλφους που βοήθησαν να ολοκληρωθεί με αίσιο τρόπο η διαδικασία της επιδότησης.

 

Χρόνια πολλά και καλές δουλειές, γιατί καλές οι επιδοτήσεις, αλλά αν δεν έχεις να τις αξιοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αγαπητοί συνάδελφοι, απ' ότι βλέπω το πρόγραμμα του ΕΣΠΑ υλοποιήθηκε.

Χαίρομαι που διαψεύσθηκα ως προς την υλοποίηση του μιας και ήμουν σκεπτικός και απαισιόδοξος βλέποντας την οικονομία της Ελλάδας.

Χαίρομαι επίσης που μέσα από το φόρουμ όλοι όσοι συμμετείχαν, είχαν ένα αρωγό στις διαδικαστικές κινήσεις του προγράμματος.

Υπήρξε πραγματική αλληλεγγύη και συναδελφικότητα και οι πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα έσωσαν πολλούς από την έκπτωση του δικαιώματος. Αυτό ΔΕΝ νομίζω να έχει συμβεί σε ΚΑΜΙΑ άλλη επαγγελματική ομάδα που συμμετείχε στο πρόγραμμα!!!

Συγχαρητήρια σε ΟΛΟΥΣ όσοι έλαβαν την επιχορήγηση και έχουν πλέον εξοπλισμό που διαφορετικά δεν θα τον είχαν.

Με την ευχή πλέον να υπάρχουν δουλειές, απλά δουλειές κι αν είναι και καλοπληρωμένες.... ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

24/12 μπήκαν και σε μένα τα λεφτά από άττικα.Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια που έδωσε το φόρουμ και οι συνάδελφοι και καταφέραμε να ολοκληρώσουμε το πρόγραμμα!Καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγω. Ακόμα περιμένω!

 

Χθές μπήκαν τα λεφτά στο λογαριασμό μου, αφού πρώτα τους είχα πάει την Πέμπτη τα πρωτότυπα τιμολόγια καθώς επίσης την ίδια μέρα έκοψα το τιμολόγιο. Με είχαν ενημερώσει οτι θα μπούν Δευτέρα ή Τρίτη. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά του forum καθώς και τους συντελεστές της σελίδας για την πολύτιμη βοήθεια. Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε πραγματική αλληλεγγύη και συναδελφικότητα και οι πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα έσωσαν πολλούς από την έκπτωση του δικαιώματος. Αυτό ΔΕΝ νομίζω να έχει συμβεί σε ΚΑΜΙΑ άλλη επαγγελματική ομάδα που συμμετείχε στο πρόγραμμα!!!

Αυτο το προσυπογραφω απολυτα. Η ισχυς εν τη ενωσει εκαμψε πολλες γραφειοκρατικες διαδικασιες και δικαιωσε πολλα νεα παιδια - μηχανικους που ηρθαν αντιμετωπα με απιστευτες καταστασεις αλλα και αγενεις ανθρωπους.

 

Ειμαι σιγουρος οτι σε αλλες επαγγελματικες ομαδες που δεν ειναι εξοικιωμενες με το internet, computer κλπ οπως γιατροι / δικηγοροι θα εχουν γινει τρελα λαθη οχι τοσο απο την πλευρα των επαγγελματιων αλλα απο τους 'δηθεν' γνωστες του αντικειμενου ελεγκτες των ΕΦΔ. Προσωπικη αποψη πρεπει να εχει αδικηθει πολυς κοσμος.

 

Καποια στιγμη ομως πρεπει να θεσμοθετηθει και μια υπηρεσια που να ελεγχει τις διαδικασιες του ΕΣΠΑ γιατι οι Τραπεζες μπηκαν στην διαδικασια μονο για να παρουν το κομματι της πιτας που τους αναλογει χωρις να εχουν ουτε το καταλληλο προσωπικο ουτε και τη διαθεση να βοηθησουν τα νεα παιδια.

 

Και εγω με τη σειρα μου θελω να ευχαρηστησω ολα τα μελη του forum για την απλοχερη βοηθεια που προσφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιτελους εγινε καταθεση σε λογαριασμο απο την Eurobank.

Τωρα δεν μενει τιποτα αλλο απο το να μου επιστρεψουν και τα πρωτοτυπα τιμολογια που ειχα προσκομισει στην αρχη του προγραμματος καθως δεν δεχονταν φωτοτυπιες. Ελπιζω γι αυτο να αποδειχθουν, τουλαχιστον τωρα, συνεπεις και να ενδιαφερθουν απο μονοι τους και να μην περιμενουν παλι να αρχισω τα τηλεφωνα οπως εγινε με την εκταμιευση...

Ευχαριστω ολα τα μελη του forum για τη συμμετοχη τους και την πολυτιμη βοηθεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.