Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια λειτουργίας βαφείου - φανοποιείου


nikospatra

Recommended Posts

Είναι στα χαμηλής όχλησης..Μου ζητησαν απο πολεοδομία μια τεχνικη εκθεση   σχετικα με την οχληση για να μ δωσουν χρηση γης!! Υπαρχει πουθενα καποιο προτυπο?

Link to comment
Share on other sites

Δείχτους αυτό ... ελπίζω να καταλάβουν ...

αλλοιώς άρχισε τους στις μπάτσες :smile:

 

edit

Ξέχασα να αναβάσω το άλλο άρχείο (φωτο) του Ν. 1958_2012

post-29845-0-12914900-1502307231_thumb.jpg

post-29845-0-59481500-1502307358_thumb.jpg

Edited by dib
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει: σε υφιστάμενο συνεργείο αυτοκινήτων θέλει ο ιδιοκτήτης να προσθέσει την ειδικότητα του βαφείου. Από άποψη ωφέλιμων επιφανειών, θέσης κτιρίου κλπ είναι όλα σύμφωνα με τους κανονισμούς. Μπορεί να εγκαταστήσει το φούρνο βαφής σε υπόγειο, με έξοδο σε υπαίθριο χώρο, με ράμπες κατάλληλης κλίσης?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, banas8082 said:

 Μπορεί να εγκαταστήσει το φούρνο βαφής σε υπόγειο, με έξοδο σε υπαίθριο χώρο, με ράμπες κατάλληλης κλίσης?

Πρέπει ο χώρος του υπογείου ή η συγκεκριμένη επιφάνεια του φούρνου (και ο υπόλοιπος χώρος βοηθητικός) να είναι χώρος κύριας χρήσης ... αλλοιώς δεν !

edit

Για το υπόλοιπο του ερωτήματος ναι μπορείς.

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dib said:

Πρέπει ο χώρος του υπογείου ή η συγκεκριμένη επιφάνεια του φούρνου (και ο υπόλοιπος χώρος βοηθητικός) να είναι χώρος κύριας χρήσης ... αλλοιώς δεν !

edit

Για το υπόλοιπο του ερωτήματος ναι μπορείς.

Κι εγώ αυτό γνώριζα μέχρι που έπεσα στον Ν.3185/2003 (άρθρο 23, παρ.7) ο οποίος σου επιτρέπει να τοποθετήσεις το φούρνο σε βοηθητικό χώρο. Υπάρχει κάποια τροποποίηση που να το αναιρεί?

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, banas8082 said:

Κι εγώ αυτό γνώριζα μέχρι που έπεσα στον Ν.3185/2003 (άρθρο 23, παρ.7) ο οποίος σου επιτρέπει να τοποθετήσεις το φούρνο σε βοηθητικό χώρο. Υπάρχει κάποια τροποποίηση που να το αναιρεί?

Ναι έχεις δίκιο συνάδελφε μου διέφυγε η λετπομέρεια ... και επικαιροποιείται με το Ν. 3710/08 (άρθρο 8 παργ.7)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα, σχετικά με την κατάταξη των συνεργείων/βαφείων στα επαγγελματικά εργαστήρια χαμηλής όχλησης, εξακολουθεί να ισχύει ο Ν.2465/97 (όπως φαίνεται παραπάνω στο post του συναδέλφου dib)? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.