Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εαν ξερει κανεις τι ζητανε για μηχανικους εργοταξιου στην γερμανια,ολλανδια,αυστρια,(εκτος απο γλωσσα)παρακαλω ας στειλει e-mail για   πιο αμεση επικοινωνια λογω μεταναστευσης συντομα.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα,

 

υπαρχει καποιος συναδελφος με εμπειρια απο Ελβετια (αμεση ή απο τριτους);

 

οχι απαραιτητα εμπειρια εργασιας, αλλα και ακαδημαικη..ευχαριστω..

 

οποιος θελει μπορει να στειλει ΠΜ..

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι Αυστρία

 

Πως είναι εκεί από πλευρά διαβίωσης και μισθών? Εννοώ με τι μισθό περίπου καλύπτεις τα έξοδά σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχει κάποιος γνώση της αγοράς εργασίας στην Γερμανία και στις Σκανδιναβικές χώρες για τους τοπογράφους?Υπάρχει ζήτηση?

Link to comment
Share on other sites

Για τοπογράφους καλές είναι οι χώρες με αχανείς, ακόμη αχαρτογράφητες εκτάσεις που έχουν προοπτικές αύξησης πληθυσμού.

Ακραία παραδείγματα Ν. Αφρική, Αυστραλία.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, αναρωτιέμαι μιας και πολλοί έχουν δουλέψει στο εξωτερικό αν άρχισε κανείς από graduate scheme σε εταιρεία στην Αγγλία....κάνω τώρα αιτήσεις για του χρόνου. Φαίνεται γενικά πολύ καλή περίπτωση, ΑΝ σε προσλάβουν, γιατί υπάρχει τρελός ανταγωνισμός και έχω την αίσθηση ότι οι Άγγλοι έχουν ένα ανεπίσημο προβάδισμα. Οι εταιρείες πάντως φαίνεται να σκοπεύουν να προσφέρουν γνώσεις και έναν καλό μισθό σε όσους προσλάβουν, ότι πρέπει για έναν φρέσκο απόφοιτο.

Έχεις κανείς εμπειρία από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι εκεί από πλευρά διαβίωσης και μισθών? Εννοώ με τι μισθό περίπου καλύπτεις τα έξοδά σου?

δουλεύω σε μία άσχετη δουλειά με το αντικείμενο.Παίρνω τον βασικό μισθό 1070 περίπου.Τώρα σαν νέος μηχανικός ξεκινάς περίπου από το 1500άρι.Τα ενοικια πάντως είναι πανάκριβα.Εγώ δίνω 300 για ένα δωμάτιο,με όλα μέσα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

οι συγκοινωνίες εδώ είναι πολύ καλές.Εγώ παίρνω την μηνιαία κάρτα(47 ευρώ),η οποία ισχύει για όλα τα μέσα μεταφοράς.Επίσης υπάρχει και ημερήσιο εισιτήριο,εβδομαδιαίο,ετήσιο κτλ.Απο φαγητό μπορείς να βρεις όλες τις τιμές,τα σουπερμάρκετ σχετικά φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.