Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λογισμικό για αμοιβές


sotiris13

Recommended Posts

συνάδελφοι καλημέρα, προσπαθώ να αποφασίσω ποιό λογισμικό να αγοράσω για υπολογισμό αμοιβών μηχανικού. βγάζω για πρώτη φορά άδεια αφου μέχρι τώρα ήμουν στα δημοσια έργα. προσπάθησα να πάρω κωδικό από την insoft για το πρόγραμμα της (για δοκιμαστική λειτουτουργία) αλλά δεν απαντούν στα e-mail μου. έχετε να προτείνετε κάτι? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα κλειδώνεται λόγω της ύπαρξης ανάλογων θεμάτων.

Κάνε μια αναζήτηση στη συγκεκριμένη θεματική κατηγορία ή ψάξε ένα προς ένα όσα έχουν "Description : Αμοιβές".

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνάδελφοι,

επειδή η φράση του sotiris13 "δεν απαντούν στα e-mail μου" αναφερόμενος στην Insoft, δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και δημιουργεί εσφαλμένες εντυπώσεις, αναγκαζόμαστε να παρέμβουμε στο Forum για την αποκατάσταση της αλήθειας.

 

Τα γεγονότα έχουν ως εξής:

 

Δευτέρα, 26 Μαΐου 2008 Ώρα 12:26

O Sotiris13 ζητά με email από την Insoft , δοκιμαστικό κωδικό για το πρόγραμμα "Αμοιβές Μηχανικών v.6.4".

 

Δευτέρα, 26 Μαΐου 2008 Ώρα 19:06

Αποστέλλεται από την Insoft email στον Sotiri13 , που περιέχει τον κωδικό για δοκιμαστική χρήση 30 ημερών του προγράμματος.

 

Τρίτη, 27 Μαΐου 2008 Ώρα 10:13

Ο Sotiris13 επανέρχεται με email και ζητά εκ νέου κωδικό.

 

Τρίτη, 27 Μαΐου 2008 Ώρα 11:38

Του ξαναστέλνουμε το email με τον κωδικό, που του είχαμε ήδη στείλει από την προηγούμενη μέρα και για λόγους που σίγουρα δεν οφείλονται σε μας, μάλλον δεν έλαβε.

 

Θα συνιστούσα λοιπόν στον Sotiris13 άλλη φορά πριν βγει στο Forum να γράψει ότι δεν απαντάμε στα email, να μάθει πώς να ελέγχει τα εισερχόμενα email του, στον "εξωτικό" λογαριασμό (διεύθυνση) email που χρησιμοποιεί.

 

Στο πρόγραμμα αναφέρουμε ότι απαντάμε στα email για δοκιμαστικό κωδικό εντός 24 ωρών. Ο Sotiris13 πήρε απάντηση εντός 7 ωρών στο πρώτο του email και εντός 2 ωρών στο δεύτερο.

 

Προς απόδειξη των ανωτέρω, εννοείται ότι υπάρχουν όλα τα Email που αναφέρουμε, που αποδεικνύουν τις ημερομηνίες και την ακριβή ώρα που στάλθηκε το κάθε ένα, και τα οποία μπορούμε να παραθέσουμε στον Sotiris13 στην περίπτωση που αμφισβητεί αυτά που γράφουμε.

 

Γιώργος Καραβούζης (Πολ. Μηχ.)

για την Insoft.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι της Insoft

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απομονώνεται λέξεις από το post του συνάδελφου.

"δεν απαντούν στα e-mail μου. έχετε να προτείνετε κάτι?"

Μία απάντηση στο συνάδελφο απο το forum θα ήταν επικοινώνησε τηλεφωνικά με την εταιρεία.

Έθιξε με κάποιο τρόπο την εταιρεία σας?

Μήπως μπορείτε να μας πείτε ποιες είναι οι εσφαλμένες εντυπώσεις?

Άλλωστε και εσείς το παραδέχεστε :για λόγους που σίγουρα δεν οφείλονται σε μας, μάλλον δεν έλαβε.

Μήπως θα μπορούσατε να φτιάξετε έναν οδηγό πως θα ελέγχουμε τα e-mail μας?

Επίσης να μας πείτε πως πρέπει να είναι το e-mail μας για να μην σας φαίνεται "εξωτικό".

Αν κλειδωθεί παλι το θέμα απαντήστε μου σας παρακαλώ στο e-mail μου αν δεν σας φαίνεται "εξωτικό" ή όλα αυτά δεν τα κάνετε για να μας εντυπωσιάσεται.

Link to comment
Share on other sites

Με το να απαντατε με αυτο τον ειρωνικο και απαξιωτικο τροπο το μονο που θα πετυχετε ειναι να διωχνετε οι ιδιοι τους πελατες σας..Κριμα..

 

Αν παλι κ. Γιωργο Καραβουζη δουλευετε σαν υπαλληλος στην εταιρια να σας πω οτι υπαρχουν και καλυτεροι τροποι για να παρετε τα ευσημα-bonus απο τον εργοδοτη σας..

Link to comment
Share on other sites

ηταν λιγο τραβηγμενη η απαντηση,αλλα,ειναι και μια μορφη αμυνας απεναντι σε 'καποιους' που προσπαθουν,ετσι,με το πατημα ενος πληκτρου και τελειως ανωνυμα,να αμαυρωσουν την εικονα μιας εταιριας(δεδομενου και του ανταγωνισμου και της δημοτικοτητας του forum).

 

εδω να σημειωσω οτι δεν γνωριζω (και δεν θεωρω) οτι ο sotiris13 συγκαταλεγεται σε αυτη την κατηγορια

 

εικαζω οτι ο κ.Καραβουζης υπεθεσε οτι ο sotiris13 ανηκει σε αυτη την καστα,χωρις να δικαιολογω την απαντηση του.

Link to comment
Share on other sites

ηταν λιγο τραβηγμενη η απαντηση,αλλα,ειναι και μια μορφη αμυνας απεναντι σε 'καποιους' που προσπαθουν,ετσι,με το πατημα ενος πληκτρου και τελειως ανωνυμα,να αμαυρωσουν την εικονα μιας εταιριας(δεδομενου και του ανταγωνισμου και της δημοτικοτητας του forum).

 

εδω να σημειωσω οτι δεν γνωριζω (και δεν θεωρω) οτι ο sotiris13 συγκαταλεγεται σε αυτη την κατηγορια

 

εικαζω οτι ο κ.Καραβουζης υπεθεσε οτι ο sotiris13 ανηκει σε αυτη την καστα,χωρις να δικαιολογω την απαντηση του.

sundance

Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο το post του sotiris13, διότι αν είχε στόχο να αμαυρώση την εταιρεία δες τι θα έκανε ο Χάρης.....ότι και στο Γιάννη Αθανασίου

http://www.michanikos.gr/ftopic743.html

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ civil gr,

ναι θεωρώ ότι η φράση "δεν απαντούν στα e-mail μου" όπως εκφράστηκε από τον συνάδελφο παραπάνω, δημιουργεί μια γενικευμένη εντύπωση σε κάποιον που το διαβάζει ότι δεν απαντάμε γενικώς στα email και αυτό θίγει την εταιρεία μας, καθότι δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Νομίζω ότι έχουμε το δικαίωμα να απαντήσουμε, όπως ο καθένας άλλωστε που νομίζει ότι θίγεται από κάτι.

Η έκφραση "εξωτικό" email, δέχομαι ότι ίσως να ήταν ατυχής. Απλώς ήθελα να δείξω ότι ίσως και να έφταιγε ο εντελώς άγνωστος (σε μένα τουλάχιστον) email provider του sotiris13, για το ότι δεν έλαβε τα mail. Αποσύρω τον χαρακτηρισμό.

Δεν κατανοώ πάντως civil gr , τον λόγο που είσαι τόσο επιθετικός.

Δεν θέλουμε να εντυπωσιάσουμε κανέναν όπως γράφεις, ούτε έχουμε την διάθεση να δημιουργήσουμε κάποια αντιπαράθεση με κάποιον, ούτε βέβαια και μαζί σου.

 

Αγαπητέ theo,

για να σου λυθεί η απορία δεν είμαι υπάλληλος στην εταιρεία ούτε περιμένω εύσημα από κανέναν.

 

Αγαπητέ sundance

Δεν θεώρησα ότι ο sotiris13 ανήκει στην “κάστα” που αναφέρεις. Ένας βιαστικός συνάδελφος είναι, που θα έπρεπε απλώς να είναι λίγο ποιο προσεκτικός όταν διατυπώνει δημόσια τις θέσεις του και να έχει τσεκάρει πρώτα αυτό που λέει.

 

Φιλικά.

Γ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.