Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λογισμικό για αμοιβές


sotiris13

Recommended Posts

iliekater

ένα θα σου πω.........

Καταπληκτικά απλό, απλά καταπληκτικό!

Intelligent program!

Σε 30 sec κυριολεκτικά, έχεις αμοιβές και ότι άλλο θες.

Καμία σχέση με 4Μ κ.τ.λ. κ.τ.λ κ.τ.λ.

Με αυτό δουλεύω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, αφού έχω δοκιμάσει βέβαια και τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω , είδα το πρόγραμμα της Insoft και τι ληγουρεύτηκα !

Off topic αλλά παρομοίως... λουκουμάκι φαίνεται. Και από τιμή, μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ, το κατέβασα, το δικίμασα και πετάει!

Άλλη φιλοσοφία, απλό και γρήγορο. Φυσικά έχω περάσει και εγώ από τα άλλα προγράμματα και η διαφορά είναι μέρα με την νύκτα (ούτε ποσοστά να έπερνα..αλλά είμαι ενθουσιασμένος).

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω το προγραμμα της insoft , και του αλλαζω τα φωτα τωρα , και βλεπω πολυ πιθανον να το αγοραζω. Ας ειναι καλα o iliekater που το ανεφερε.

 

Συν τοις αλλοις με τα ιδια χρηματα που μου ζητανε απο το "στανταρ" προγραμμα της αγορας (μη λεμε τωρα ονοματα ) για αναβαθμιση , παιρνω το insoft καινουριο !!.

 

---------EDIT---------

Οχι με τα ιδια, αλλα με τα μισα χρηματα ....

Link to comment
Share on other sites

Να μη λέω πολλά λόγια, μου φαίνεται ότι έχουμε φάει πολύ στάνταρ πράμα

στη μούρη όλοι μας. Χώρια που έχουν δέσει και τον γάιδαρο.......

Link to comment
Share on other sites

Προσθέστε και μένα στον κατάλογο αυτών που έκαναν την μετάβαση.

Από Civil (CivilTech) σε Αμοιβές (Τ.Ο.Λ.).

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση και έχω μερικές απορίες.

Τα ΤΟΛ και INSOFT δεν τα έχω δουλέψει. Δουλεύω CIVIL. Είναι ακριβότερο, αλλά...

μέχρι τώρα, με έχει καλύψει σε κάθε περίπτωση που του έχω ζητήσει,

δεν έχω προβλήματα με τις πολεοδομίες,

προσαρμόζεται αμέσως και σωστά στις αλλαγές της νομοθεσίας,

το έχω μάθει και μου φαίνεται πολύ εύκολο

έχω δυνατότητες αυτοματισμών από το Διάγραμμα Κάλυψης

αισθάνομαι σιγουριά και ασφάλεια.

και δεν θεωρώ υπερβολικές τις τιμές συνδρομών του Civil.

 

Πόσα από τα παραπάνω καλύπτουν τα άλλα προγράμματα που αναφέρετε?

Έχω διαπιστώσει οτι όποτε αγόρασα κάτι επειδή ήταν φτηνότερο την έχω πατήσει τις περισσότερες φορές.

Πόσο μάλλον όταν παίρνω ένα εργαλείο για να δουλέψω τα επόμενα Ν χρόνια και να αποθηκεύσω σαυτό τις μελέτες μου.

Δεν θα ήθελα να πέσω σε περίπτωση που δεν καλύπτουν και να αναγκαστώ τότε να αλλάξω πρόγραμμα.

 

Και όλη αυτή η κουβέντα για να κερδίζω πόσα? 50, 80 € το χρόνο όταν για το Autocad "αναγκάζομαι" να δίνω 400??

Ούτε θέλω να με παρασύρει η διάθεση αντίδρασης σε κατεστημένα και να γίνεται αυτοσκοπός.

 

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει τα προγράμματα που λέτε και μπορεί με σιγουριά να πει οτι καλύπτουν όλα τα παραπάνω, θα ήθελα να τον ακούσω.

Επίσης με ενδιαφέρει να μάθω τι θα κερδίσω αφήνοντας το Civil και πηγαίνοντας στο ΤΟΛ, κάτι που έκανε ο Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ακουω "συμβολαιο συντηρησης" βγαζω σπυρια.

 

1.Δεν αντιλαμβανομαι καν την εννοια σε προγραμμα Η/Υ. Δεν εχει μηχανικες φθορες για να θελει συντηρηση. Η δουλευει σωστα ή οχι. Αν δεν δουλευει σωστα η καθε εταιρεια ειναι υποχρεωμενη να το διορθωσει , διοτι δεν πηρα beta version ή shareware ή freeware δωρεαν. Το πληρωσα κανονικοτατα.

 

2. Το προγραμμα φορολογικων που εχω μεχρι στιγμης το χρησιμοποιω απο την εποχη που ηταν σε DOS . Οταν αγορασα νεα εκδοση σε Win ξαναπληρωσα . Λογικο , ηταν σημαντικη αναβαθμιση. Ομως εκτοτε

α. Δεν εχει γινει μεχρι την αλλαγη των αμοιβων του ΤΕΕ καμμια αλλαγη

στην νομοθεσια.

β. Τις αλλαγες συντελεστων τις περναγα κατευθειαν στο προγραμμα.

γ. Δεν εχω κανει ουτε 1 τηλεφωνο για υποστηριξη.

δ. Δεν εχω ζητησει 1 λεπτο εκπαιδευσης.

 

Δεν αντιλαμβανομαι λοιπον γιατι θα επρεπε να πληρωνω ετησιως συμβολαιο συντηρησης. Και μαλιστα εξοργιζομαι διπλα οταν την επομενη χρονια μου ερχεται ταχυπληρωμη που περιλαμβανει και τα εξοδα συμβολαιου της προηγουμενης !!

 

3. Ακομα και μετα την αλλαγη των αμοιβων , αρκει να εισαγει κανεις τις σωστες νεες παραμετρους και υπαρχει πληρης ταυτιση με τις αμοιβες του ΤΕΕ. Ο μονος λογος που θα με κανει να αγορασω κατι νεο ειναι τα xml αρχεια.

 

4. Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για προγραμμα φορολογικων , 5 τυποι ολοι κι ολοι , οχι δυναμικης ανάλυσης. Καποιοι συναδελφοι τα εχουν κανει μονοι τους και αρχειακια στο excel.Τοσο περιπλοκο δηλαδη.

 

5. Υστερα λοιπον απο ολα αυτα δεν δεχομαι να μου ζητειται για αναβαθμιση το 2πλασιο ποσον απο αυτο που ενας αλλος μου ζηταει για εξ' ολοκληρου νεα αγορα. Και μαλιστα για προγραμμα που φαινεται μεχρι στιγμης (το δοκιμαζω) πιο απλο και ευχρηστο. Δεν θα μου λειψουν τα 200 Ε . Απλα το θεωρω κοροιδια.

 

Επισης θεωρω απαραδεκτο αυτο που κανουν οι περισσοτεροι εγχωριοι κατασκευαστες λογισμικου , την υποχρεωση να λαμβανω εστω ετησιως κωδικο ενεργοποιησης (να καιγεσαι και να περιμενεις την Δευτερα για να κανεις τη δουλεια σου). Δηλαδη οταν τα 'σκασα αγορασα προιον με ημερομηνια ληξης ?? Τι ειναι , γαλα ?? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.