Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογισμικό για αμοιβές


sotiris13

Recommended Posts

Πολύς λόγος για το τίποτα.

 

1) Σωτήρη αν δεν απαντούσαν δεν είσαι και κανένα άβγαλτο μωρό. Να πάρεις τηλ δεν σκέφτηκες ?

 

2) @Insoft. Καλά δεν σε είπε και καμπούρη. Και όταν εκπροσωπείς μια εταιρεία το σίγουρο είναι ότι απέναντι σε εν δυνάμει πελάτη θα μπορούσες να απευθύνεσαι καλύτερα και ίσως ίσως ακόμα να προσπαθήσεις και να επικοινωνήσεις μαζί του και να του πεις πως το mail στάλθηκε κάνοντας forward το απεσταλμένο.

 

Σίγουρα θα σας έχουν τύχει διάφορα "κουφά" στην εταιρεία σας και το να μην μπορεί κάποιος να δει το mail του πιστεύω ότι είναι μέσα σε αυτά.

 

Εν τέλει ας παραδειγματιστούμε από τη συμπεριφορά άλλων εταιρειών του εξωτερικού.

 

Σε ανάλογη περίπτωση αγγλική εταιρεία θα συμπεριφερόταν σαν να ευθύνονταν για το λάθος ζητώντας 10 φορές συγγνώμη εως ότου να αποδειχτεί το λάθος του πελάτη και στο τέλος θα έλεγαν ......dont mention it......its our business to help customers.

 

Σε πρόσφατη αγορά που ήθελα να κάνω από Μ. Βρετανία παρότι είχα λάθος τους τα έψαλα και έλαβα ως απάντηση ένα μήνυμα που καθαρά και μόνο λόγω ευγένειας με σκλάβωσε και εν τέλει έγινα πελάτης τους.

 

Και κάτι τελευταίο αγαπητέ συνάδελφε Γιώργο,.....σαφέστατα και ένα πόστ κάποιου ανώνυμου σε μια ιντερνετική κοινότητα δεν αμαυρώνει την αξιοπιστία και το κύρος μια εταιρείας. Πόσο μάλλον όταν απλά λέει ότι δεν απαντούν στα mails που μηχανικοί είμαστε και καταλαβαίνουμε ότι μπορεί να κάνει χαζομάρα ή να λέει ανακρίβειες. Αλλά κατά βάση μια εταιρεία και να συνέβαινε δεν θα κρίνονταν το προιόν της από αυτό και μόνο αποκλειστικά.

 

 

Βέβαια από την άλλη δεν έχω δεί πολλές ελληνικές εταιρείες να έχουν polls για την ικανοποιήση ή μη των πελατών της στα site τους. Επίσης δεν έχω δει κανείς να αναρτά feedback πελατών και απόψεις αυτών.

 

Αυτά τα ολίγα.

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

civil gr

Ποιος είναι ο Γιάννης Αθανασίου;

Τι του έκανα;

Είπα κάτι που δεν ισχύει; Βγήκε κανένας από τη Civiltech να με διαψεύσει; Διόρθωσαν το πρόβλημα για να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου χωρίς να αναγκάζομαι να βγάζω όλα τα άλλα "κλειδιά"; Με αποζημίωσαν, ή θεώρησαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα οπότε δεν φέρουν ευθύνη.

 

Insoft

Σέβομαι την προσπάθεια σας να προστατέψετε το κύρος της εταιρείας σας που έχετε την εντύπωση ότι μειώθηκε μέσω των λεγόμενων του sotiris13.

Εκείνο που υπέθεσα από το μήνυμά του είναι ότι τα e-mail που του στέλνατε θεωρούνταν spam και πήγαιναν στα "απορρίμματα". Θα ήταν απίστευτο μια εταιρεία η οποία εμπορεύεται λογισμικό να μην απαντά σε ερωτήματα υποψήφιων πελατών της!

Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι δώσατε πολύ μεγάλο βάρος και ίσως ήταν λίγο υπερβολική η απάντησή σας.

Στη θέση σας θα απαντούσα μέσω του forum πλέον, αφού τα e-mail για τον άλφα ή βήτα δε φτάνουν στον παραλήπτη τους, να αναζητήσει τα e-mail του στον "κάδο απορρριμμάτων" λόγω του ότι μπορεί να θεωρήθηκαν spam όπως είπα πρωτύτερα.

Απλά, λακωνικά και ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ civil gr,

ναι θεωρώ ότι η φράση "δεν απαντούν στα e-mail μου" όπως εκφράστηκε από τον συνάδελφο παραπάνω, δημιουργεί μια γενικευμένη εντύπωση σε κάποιον που το διαβάζει ότι δεν απαντάμε γενικώς στα email και αυτό θίγει την εταιρεία μας, καθότι δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Νομίζω ότι έχουμε το δικαίωμα να απαντήσουμε, όπως ο καθένας άλλωστε που νομίζει ότι θίγεται από κάτι.

Η έκφραση "εξωτικό" email, δέχομαι ότι ίσως να ήταν ατυχής. Απλώς ήθελα να δείξω ότι ίσως και να έφταιγε ο εντελώς άγνωστος (σε μένα τουλάχιστον) email provider του sotiris13, για το ότι δεν έλαβε τα mail. Αποσύρω τον χαρακτηρισμό.

Δεν κατανοώ πάντως civil gr , τον λόγο που είσαι τόσο επιθετικός.

Δεν θέλουμε να εντυπωσιάσουμε κανέναν όπως γράφεις, ούτε έχουμε την διάθεση να δημιουργήσουμε κάποια αντιπαράθεση με κάποιον, ούτε βέβαια και μαζί σου.

Φιλικά.

Γ.Κ.

 

 

Αντιπαράθεση κύριε μου, δημιουργείτε με τον τρόπο που διατυπώσατε την απάντηση σας. Χείριστος χειρισμός και εικόνα (για την εταιρία) και μάλλον ατυχές το σημείο όπου την παραθέσατε καθ' ότι απευθύνεστε σε μια ευρεία επιστημονική "κοινότητα" και όχι σε τίποτα παιδάκια. Δεν νομίζω ότι για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο (εκτός βέβαια και αν έχει θήξει εσάς ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ), έχετε το δικαίωμα να απαντάτε με αυτό το ειρωνικό ύφος - διάθεση - πρόθεση ή όπως αλλιώς προτιμάτε.

Όσο για την αμαύρωση της εταιρίας, κάτι τέτοιες συμπεριφορές είναι που πλήττουν το κύρος και το όνομα και όχι τα email του οποιουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, μη βαράτε.

Όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας και όλοι κάνουμε λάθη, αν θεωρήσουμε ότι έγινε κάποιο λάθος και από τις δυο πλευρές.

Και ο sotiris13 εκνευρίστηκε που δεν έπαιρνε e-mail ή για την ακρίβεια δεν έβρισκε το e-mail που του έστελναν και ο Γιώργος Καραβούζης (Insoft) εκνευρίστηκε από τη θεωρούμενη από την πλευρά του δυσφήμιση που του έγινε, γιατί από το πρόγραμμα αυτό βγάζει το ψωμί του.

Link to comment
Share on other sites

Χάρης

 

Μάλλον κατι δεν κατάλαβες......

 

Διάβασε πιο προσεκτικά το post μου....

 

Έκανες αυτό που έπρεπε να κάνεις σε κάποιον που ξεφεύγει απο τα όρια....

 

Ακολούθησε το link που έβαλα και θα δεις ποιος είναι ο Γιάννης Αθανασίου.

 

Insoft

 

Δεν μου άρεσε το ειρωνικό και απαξιοτικό ύφος της απάντησής σας και γι αυτό και η απάντησή μου είχε ανάλογο ύφος.

 

Δέχομαι τις εξηγήσεις σας και θεωρώ ότι ήταν ένα ατυχές γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

civil gr

Τη δημοσίευσή σου τη διάβασα και μάλιστα προσεκτικά όπως διαβάζω γενικά όλες τις δημοσιεύσεις.

Εκείνο που με παραξένεψε είναι το όνομα που ανέφερες γι αυτό και οι ερωτήσεις μου. Πού να φανταστώ ότι αναφερόσουν σε μέλος του forum! Στη σχετικό θέμα που είχες στο σύνδεσμό σου πήγα αλλά... δεν κατέβηκα στις τελευταίες δημοσιεύσεις.

Αν έβαζες σύνδεσμο ακριβώς στη δημοσίευση που αναφερόσουν θα το έβλεπα με τη πρώτη.

 

Σημείωση

Για να βάλετε σύνδεσμο (link) σε μια συγκεκριμένη δημοσίευση και όχι στο θέμα, πηγαίνετε στην δημοσίευση που σας ενδιαφέρει, κάνετε κλικ στο άσπρο κουτάκι που υπάρχει αριστερά από τον τίτλο της δημοσίευσης, πχ "Δημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ, 2008 12:09 Θέμα δημοσίευσης: (Χωρίς Θέμα)" και αντιγράφετε το URL.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το foram και τα woodexpres κλπ της runet, τα καλύτερα λόγια για την υποστήριξη τους τις αναβαθμίσεις και την φιλική συμπεριφορά του ΚΥΡΙΟΥ Γεωργιάδη το lite foram είναι πλήρες με εκτύπωση και περιορισμό για οικοδομές έως 150,0 μ2.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πω πω , είδα το πρόγραμμα της Infosoft και το ληγουρεύτηκα ! Αρχίζω και μετανιώνω για το πρόγαραμμα της 4Μ ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.