Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Που μπορώ να βρω αεροφωτογραφίες


didroug

Recommended Posts

12 ώρες πριν, nik said:

Η Αναζήτηση Διαθεσιμότητας Αεροφωτογραφιών Αρχείου του κτηματολογίου στην Αθήνα μου βγάζει αεροφωτογραφίες μέχρι το 2001. Δεν υπάρχουν μεταγενέστερες ? Του 2010 π.χ. που θα τις βρω ?

nik, για 2010 συγκεκριμένα, μπορείς να πας στην θέαση ορθοφωτοχαρτών (http://gis.ktimanet.gr/wms/ktbasemap/default.aspx) και να αλλάξεις το υπόβαθρο σε «2010».

Είναι ορθοφωτοχάρτης, και δεν έχει για όλη την Αττική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Πρόσφατα διαθετικά αεροφωτογραφιών ή α/φ για μελέτη διαθέτει η εκχα?

(αν ναι κάποια τάξη μεγέθους σε ευρω :roll: )

Ευχαριστώ

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, αναζητώ αεροφωτογραφίες του 2010 ή 2011, στο ktimanet όμως δεν εμφανίζει κάτι για την περιοχή που με ενδιαφέρει (Χίος) . Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια ιδιωτική εταιρία; Γνωρίζετε ποιο περίπου είναι το κόστος σε αυτή την περίπτωση; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@lenia_s ρώτησες στη Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού (ΓΥΣ)? ούτε εκεί έχουν?

εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση που δε βρήκα για το νομό Μεσσηνίας, έβαλα τη βεβαίωση που με έδωσε η ΓΥΣ ότι δεν υπάρχουν αεροφωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

ναι, δεν έχουν τις συγκεκριμένες χρονολογίες. Θα ζητήσω μια βεβαίωση, και θα κάνω μια προσπάθεια σε ιδιωτικές εταιρείες. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα! Για αεροφωτογραφίες της γυς ήθελα να ρωτήσω, δεν εχω ξανά κάνει παραγγελία. Μία του 78 που με ενδιαφέρει κλίμακα 1:15000... σε τι μορφές μπορεί να σταλεί; Στο γεωευρετήριο έχει σε έντυπη μορφή βλέπω. Τι ανάλυση μιλάμε: Φαίνεται δρομάκια κτλ απο εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

1.15000 είναι σχετικά καλή ανάλυση.

Μπορείς να επιλέξεις από ΓΥΣ είτε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή.

Λίγο αργοπορημένη απάντηση αλλά ας το δει και κάποιος που θα έχει απορία σήμερα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδιωτική εταιρία μου βρήκε α/μ αεροφωτογραφία του 1962 (την οποία δεν έχω παραγγείλει ακόμα) σε κλίμακα 1:16000. Από που άραγε να είναι τα αρχεία τους; Δεν βρίσκω αυτή να υπάρχει σε ΓΥΣ ή ΟΚΧΕ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.