Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

PDF & μεγέθη χαρτιών


Recommended Posts

Πρόσφατα άλλαξα λειτουργικό απο 32b σε 64b, με αποτέλεσμα να μην λειτουργει και ο Adobe PDF Creator 7 που είχα εγκατεστημένο. Επειδή δεν είναι όμως και εποχή για πεταμένα λεφτά (κάθε τρείς και λίγο) είπα να δοκιμάσω 2-3 ενναλλακτικά Trial που βρήκα στο διαδίκτυο,

 

Τα 2 πιο αξιοπρεπεή που βρήκα ήταν τα..

 

α) Nitro PDF , αλλά είναι λίγο περίεργο με κάποια μη Unicode fonts & symbols και τα βγάζει σαν λευκά κουτάκια στο αρχείο.

β) Nuance PDF Converter. Αρκετά καλό. (με ένα πολύ κακό ελλάτωμα). Η έξοδός του δεν μπορεί να είναι το papersize μαγαλύτερο απο 50χ50 εκ. Άρα πάλι βρισκόμαστε στην αρχή.

 

και ρωτάω. :

 

Το Paper size είναι θέμα του προγράμματος η των windows.??

Ξεπερνιέται αυτό το πρόβλημα.????

 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με το Help room της εταιρείας , των οποίο όμως ήταν ένα αυτοματοποιημένο σύστημα chat, που δεν μπόρεσε να καταλάβει τι ρωτάω, οπότε δεν μου απάντησε.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα.?? Θέλω ν απαλλαγώ απο την αγορά του Acrobat 9 και φυσικά δεν θέλω να κάνω χρήση gray-matter.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

asterixx έχεις βάλει τα win7 64bit; Αν ναι αντί να τυραννιέσαι στο ψάξιμο μπορείς να κατεβάσεις το xp mode (το οποίο είναι δωρεάν) από την ms και να εγκαταστήσεις το pdf creator εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από την έκδοση 2007 και μετά το Autocad τυπώνει από μόνο του σε pdf. Απλά στο παράθυρο που τυπώνεις στους εκτυπωτές διαλέγεις "dgw to pdf".

Link to comment
Share on other sites

Εάν αυτό δεν ισχύει πάντως, χρειάζεσαι λογισμικό που να εκτυπώνει σε pdf.

 

Εγώ έχω το acrobat professional...παλιά είχα χρεισιμοποιήσει το pdf tools...υπάρχουν κι άλλα λογισμικά δωρεάν στο internet...

 

Γενικά, να έχεις το νου σου ότι δεν σώζεις σε pdf με τη λογική του save as...εκτυπώνεις με τη λογική του print...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...εκεί που λέει printer/plotter δεν σου βγάζει στην λίστα το "dwg to pdf.pc3" ;

 

Εμένα μου το βγάζει κανονικά.

 

acadpdf.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.