Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πίνακας εφορίας για τιμές ζώνης


pvoulellis

Recommended Posts

Αγαπητοί συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρώ τους χαρτογραφημένους πίνακες της εφορίας για το Δήμο Αθηνών, γιατίψάχνω την τιμή ζώνης μιας περιοχής (Πετράλωνα, οδός Θεσσαλινίκης) και δεν με έχει βοηθήσει καθόλου το site της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά, ψάχνω τιμή ζώνης για "ολυμπιάδος με αφροδίτης γωνία, στην καλαμαριά θεσσαλονίκης."

Μήπως γνωρίζει κάποιος....;;;;

Link to comment
Share on other sites

Από το site της γενικής γραμματείας πληροφοριακών συστημάτων που έδωσε ο JTB πάς στην αντίστοιχη περιφέρεια και ανοίγει το pdf.

 

Για το Δήμο Καλαμαριας εδώ σελίδες από 49 έως και 52 (σύμφωνα με την αρίθμηση του αρχείου, όχι των σελίδων στο υποσέλιδο).

 

Για αυτό που ρωτάς -τιμές ζώνης- δες συγκεκριμένα τις σελίδες 49 και 50.

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ, διπλοτσέκαρε το κ πες μας αν ισχύει :smile:

 

Όχι, να μην το τσεκάρει εκεί, γιατί είναι παρωχημένες οι τιμές ζώνης που έχει. Είναι τουλάχιστον οι προηγούμενες (πριν την αλλαγή του 2007) τιμές ζώνης αυτές που έχει...

Συνάδελφοι πρέπει να αγοράσετε συνδρομή όσοι πρόκειται να ασχοληθείτε με τον 4014. Έστω για 2-3 μήνες μόνο που θα κρατήσει το νταβαντούρι. Σας το λέω υπεύθυνα αυτό. Θα γίνουν λάθη αλλιώς και θα εκτεθείτε... Υπάρχουν (υπήρχαν παλιότερα τουλάχιστον) και σε έντυπα τεύχη χάρτες (γιατί εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα) με τις τιμές ζώνης από κάποιες εταιρείες. Χωρίς χάρτες πάντως, δουλειά δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Το πρόβλημα μου επ' ακριβώς είναι πως από το οικοδομικό τετράγωνο που με ενδιαφέρει, περνάει "γραμμική" τιμή ζώνης....όμως το κτίσμα που με αφορά(ας πούμε) είναι από την επάνω μεριά του Ο.Τ. και δεν εφάπτεται στη γραμμική.....Οπότε εγώ ποια τιμή παίρνω, την κανονική της περιοχής ή της γραμμικής παρόλο που είμαι από την επάνω μεριά του Ο.Τ. και δεν εφάπτομαι (ξαναλέω) στη γραμμική...

 

Υ.Γ. κι εγώ γενικά με τις τιμές από το gsis παίρνω, αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποιο αρμόζει...διίστανται οι απόψεις....

Ρώτησα έναν υπάλληλο της πολεοδομίας καλαμαριάς σήμερα, και μου είπε πως αφού δεν εφάπτομαι στη γραμμική, ισχύει η κανονική τιμή ζώνης και όχι η γραμμική.....Ελπίζω να έχει δίκιο!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Το πρόβλημα μου επ' ακριβώς είναι πως από το οικοδομικό τετράγωνο που με ενδιαφέρει, περνάει "γραμμική" τιμή ζώνης....όμως το κτίσμα που με αφορά(ας πούμε) είναι από την επάνω μεριά του Ο.Τ. και δεν εφάπτεται στη γραμμική.....Οπότε εγώ ποια τιμή παίρνω, την κανονική της περιοχής ή της γραμμικής παρόλο που είμαι από την επάνω μεριά του Ο.Τ. και δεν εφάπτομαι (ξαναλέω) στη γραμμική...

 

Υ.Γ. κι εγώ γενικά με τις τιμές από το gsis παίρνω, αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποιο αρμόζει...διίστανται οι απόψεις....

Ρώτησα έναν υπάλληλο της πολεοδομίας καλαμαριάς σήμερα, και μου είπε πως αφού δεν εφάπτομαι στη γραμμική, ισχύει η κανονική τιμή ζώνης και όχι η γραμμική.....Ελπίζω να έχει δίκιο!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.