Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πολεοδομία στις Κυκλάδες;


agavathas

Recommended Posts

Καλησπέρα σας..

Εχω να κανω ένα Τοπογραφικό στα Κουφονήσια το Σαββατοκύριακο και θέλω

αν ξέρει κανείς σε ποια Πολεοδομία ανήκουν. Υποψιάζομαι Σύρο, αλλά ελπίζω να απαντήσετε στη Νάξο!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

θες να σου πω τι αμοιβές παίζουν για τοπογραφικά στη Τήνο? μιλούσα με συνάδελφο και με καράφλιασε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κρατηθήτε:

Φυσικά το ΠΔ που υπολογίζει αμοιβές δεν υπάρχει καν.

 

Ένα τοπογραφικό διάγραμμα εξαρτημένο με τις δηλώσεις, με έλεγχο τίτλων κτλ κτλ όλο δηλαδή κοπλέ για άδεια κοστίζει περι τα 100 με 150 ευρώ.

 

παράδειγμα προς αποφυγήν, αγροτεμάχιο εκτός σχεδίου περι τα 20 στρέμματα χρεώθηκε αναγκαστικά(αφού αυτή είναι η διαμορφωνένη κατάσταση απο παλιούς (υπο) και μηχανικούς ) 150 ευρώ!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά που με ενημερώσατε γιατί έχω ένα ξάδερφο από νησί εκεί κοντά που μου είπε να του κάνω 2-3 τοπογραφικά και το σκεφτόμουν να πάω ένα Σαββατοκύριακο να τα κάνω μισοτιμής (μιας κι είναι ξάδερφος να μην πληρώνει τα μαλλιά του). Μάλλον θα του προτείνω να τα δώσει σε κανένα ντόπιο!

Και πιο φτηνά θα του βγει και εγώ δεν θα τρέχω...

 

Περί του θέματος:

Τα κουφονήσια είναι δίπλα στη Νάξο. Υποθέτω ότι ανήκουν στην Πολεοδομία Νάξου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Οντως στη χώρα της Νάξου είναι η πολεοδομία. Οσο για την Τήνο ευτυχώς που δεν δουλεύουμε εκεί.Έχω πάει σε πολλά νησιά εκει όμως, παρόλο που έχω γνωστούς, οχι.Δυστυχώς στη δουλειά μας δεν είναι όλα ρόδινα ειδικά όταν υπάρχουν "μηχανικοί"΄που διαμορφώνουν καταστάσεις που τελικά ούτε τους ιδιους δεν πρεπει να εξυπηρετούν. Εκτός αν δουλειά δεν κάνουν, αλλά με copy-paste κάνουν τοπογραφικά μαϊμούδες... Ας περιοριστούν εκεί!Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.