Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

DCAD


Recommended Posts

zavi +1

αλλά και οι ιεραπόστολοι φροντίζουν το καλό του πάπα (υπάρχουν βέβαια και θύματα σαν τους οπαδούς γενικώς)

και το επ' αμοιβή καλό, καλό είναι έτσι κι αλλιώς

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν μπορώ να βρω πουθενά ούτε από autodesk δεν υπάρχει (βγάζει σφάλμα στο url) VBA για  2014x64. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε εδω:

 

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/downloads/caas/downloads/content/download-the-microsoft-visual-basic-for-applications-module.html

 

 

ΥΓ: Ακυρο συναδελφε σορρυ, εχεις δικιο.....κατι γινεται με το λινκ....

 

ΥΓ2: Γκουγλαροντας βρηκα αυτα

http://visiblevisual.com/jupgrade/index.php/195-autocad-vba-enabler

 

Δε ξερω ομως τι παιζει.... μη σε παρω στο λαιμο μου.....

σκαναρε το αρχειο με καποιο antivirus πριν την εγκατασταση.....

αν κ τα λινκ βλεπω οτι οδηγουν σε site της autodesk...

Edited by lou
Link to comment
Share on other sites

Thanks lou, είναι καθαρό και σωστό το αρχείο.

 

Πάντως παρότι έβαλα vba σε 2014x64 η δοκιμαστική έκδοση dcad 1.5 δεν δουλεύει μου βγάζει δεν επιλέξατε όριο ιδιοκτησίας. Σε παλιότερες εκδόσεις (cad-dcad) δεν είχα τέτοιο θέμα.

Edited by Spiderman
Link to comment
Share on other sites

To Dcad 1.5 δεν απαιτεί να υπάρχει εγκατεστημένη η VBA για να λειτουργίσει. Είναι αυτόνομη εξωτερική εφαρμογή που επικοινωνεί με το AutoCAD.

@Spiderman

Εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα επικοινωνίας του Dcad με το AutoCAD;

Link to comment
Share on other sites

Texter, κατέβασα την δοκιμαστική έκδοση , (acad 2011 x64) , όλα καλά εκτός την εισαγωγή χάρτη από κτηματολόγιο..

μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο internet (αν δεν υπήρχε δεν θα έκανα upload το παρόν post.. :)

 

Έχω τελεία για δεκαδικά, έβαλα και εξαίρεση στο firewall (μπας και..) και τπτ..

 

Κατανοητό γιατί κόπηκαν οι google maps (δεν δούλευαν ούτως ή άλλως στο dcad 1.0,) αλλά γιατί έβγαλες την σύνδεση με bing maps??

Link to comment
Share on other sites

Το ktimanet (και προφανως καθε εξωτερικη συνδεση WMS με αυτο) αυτες τις μερες δεν λειτουργει λογω αναβαθμισης ....Αυτη τη στιγμη δεν μπορεις να μπεις ουτε καν απο internet explorer / mozilla  (το εχουν ανακοινωσει στην πλατφορμα των αυθαιρετων....)

Edited by lou
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η λύση δόθηκε. Καλό είναι να εγκατασταθεί το service pack 1 από autodesk, επίσης όλα καλά με τις όρθο κτηματολογίου για autocad 2014 64bit !

texter thanks.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.