Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αρχιτεκτονικός Σχεδιασμός - Πίνακας Κουφωμάτων


ataktarch

Recommended Posts

το ρωτάς με την έννοια ότι στην  περίπτωση  "αντικατάσταση  κουφωμάτων στο ίδιο άνοιγμα" δεν απαιτείται καμιά διοικητική πράξη ενώ στην στην "τροποποίηση ανοιγμάτων"  απαιτείται μικρής κλίμακας?

Link to comment
Share on other sites

το σύνηθες είναι να μην μπαίνει 2,40 αλλά 2.2 .Τα υπόλοιπα κανονίζονται στην επίβλεψη (π.χ αν θα καλυφθεί το κουτί του ρολού εξωτερικά ή όχι κλπ)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 16/5/2020 at 6:21 ΜΜ, ΚΑΝΑ said:

το σύνηθες είναι να μην μπαίνει 2,40 αλλά 2.2 .Τα υπόλοιπα κανονίζονται στην επίβλεψη (π.χ αν θα καλυφθεί το κουτί του ρολού εξωτερικά ή όχι κλπ)

Καλησπέρα να ρωτήσω κι εγώ μια διευκρίνιση σχετικά μ αυτο το θέμα, γιατί έχω φάει ένα μικρο σκάλωμα..!

Σε μια νέα άδεια..

Στην τομή πχ δείχνω ύψος εξώπόρτας (πρέκι) 230 εκ από την τελική στάθμη μπετόν στο πάτωμα.

Για την μπαλκονόπορτα και τα παράθυρα, που θέλω στις όψεις να έχουν τελική στάθμη ίδια με της πόρτας, 230 εκ. δλδ, αλλά από πάνω θα εφαρμοστούν κουτιά με ρολά που θα ναι ορατά απο μέσα μονο βάζω πάλι 230 αν κατάλαβα καλά?

Δεδομένου ότι το το δοκάρι ξεκινάει στο 255 εκ στην τομή πώς θα το δείξουμε? Σταματάει το κουφωμα στο  230 και μεχρι το 255 τοίχος και τα υπόλοιπα κανονίζονται στην κατασκευή?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.