Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού


maggiora

Recommended Posts

Απόλυτο δίκιο έχει ο συνάδελφος Κrazilec...μα κανείς δεν ξέρει αν οι ΜΠΔ (που εργάζονται ως ΜΜ) μπορούν να πάνε ως ΜΕΝ?

 

Ξέρω εγώ .Δεν μπορείτε διότι πρέπει να είσαι μηχανολόγος καθαρός και όχι ΜΠΔ. Δεν σας δέχονται διότι σας θεωρούν τελείως άσχετους με τα μηχανολογικά.

 

Από την άλλη υπάρχει εργασία για τους ΜΠΔ στα καράβια. Πρόσφατα είδα αγγελία που ζητούσαν καμαρότους με πτυχίο ΜΠΔ που να ξέρουν να στρώνουν καλά πανωσέντονα και κατωσέντονα.

 

χαχαχαχαχαχ ......................:P:p:p:p

και πριν απαντήσεις Βαγγελάκη να ξέρεις πως αστειεύομαι οκ;

 

Σοβαρά τώρα θες να ανοίξουμε θέμα για το αν πρέπει ή όχι οι ΜΠΔ να γίνονται ΜΕΝ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι ΜΠΔ εχουν ολα τα επαγγελματικα δικαιωματα και ειναι ισοι κατα τον νομο με τους αντιστοιχους Μηχανολογους Μηχανικους. Ως εκ τουτου καθε ΜΠΔ εχει συμφωνα με τον νομο καθε δυνατοτητα που εχουν και οι αντιστοιχοι Μηχανολογοι Μηχανικοι. Οποιος κρατικος λειτουργος δημιουργησει σε καποιον συναδελφο προβληματα θα επικοινωνησετε με τους ελεγκτες Δημοσιας Διοικησης οπως και επισης θα τον ενημερωσετε πως ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ αποφαση του ΣτΕ και πως επιφυλασεστε για καθε νομιμο δικαιωμα σας. Αυτα φιλε Κκostorp σου φτανουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλλα ερώτηση στο υπουργείο θαλασσίων υποθέσεων νήσων και αλιείας σχετικά με το θέμα πρίν 2 μήνες.

Η υπάλληλος με κοίταζε κάπως όταν της είπα πως είμαι απο πολυτεχνείο, και μου απάντησε οτι φυσικά και γίνεται, με 6μηνή πρακτική.

 

Και δεν κατάλαβα, γιατί να μην μπορούν οι ΜΠΔ να γίνουν ΜΕΝ...?

Link to comment
Share on other sites

To σε κοίταζε κάπως πως το έλαβες? Στυλ "καλά τρελλός είναι αυτός?" Δηλαδή θεώρώ ότι δεν είναι και το καλύτερο από πολυτεχνείο να πάει κανένας εμπορικό ναυτικό δεν ξέρω αν συμφωνείς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες εσυ...?Το οτι με "κοίταζε κάπως" σημαίνει οτι προβληματίστηκε γιατί την ρωτούσα τα αυτονόητα...

 

Και απο τη στιγμή που με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη επαγγελματική οδός, και ψάχνομαι και ρωτάω, μάλλον ο ίδιος δεν το θεωρώ καθόλου υποτιμητικό...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, με κάθε καλή διάθεση, αυτή η ατελέσφορη διένεξη, καταστρέφει τα άρθρα. Δεν είναι αντιληπτό, ειδικά από τους μεγαλύτερους?

 

΄Αρθρα σαν το παρόν, παρέχουν πολλές και χρήσιμες πληροφορίες και στο τέλος καταλήγουν να έχουν περιεχόμενα φοιτητικού forum και blog.

 

Οι θέσεις για τα επαγγελματικά δικαιώματα, εκφράζονται σε συγκεκριμένα άρθρα. Είναι πολύ κουραστικό και χωρίς καμία ουσία πλέον, να αναπαράγονται συνεχώς και ατελέσφορα, παντού και καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

**************Απλά ψάχνομαι, για να δω τις επαγγελματικές μου διεξόδους.

 

Με τα καράβια έχω μια ιδιαίτερη σχέση, και το μόνο κακό είναι οτι αν αρχίσω δεν ξέρω πότε θα τελειώσω και θα βγώ έξω...Ξέρω απο πρώτο χέρι οτι είναι σχεδόν "βάρβαρο" να αφήνεις πίσω φίλους, οικογένεια και το αστείο είναι οτι απο ένα σημείο και μετά δεν θές να γυρίσεις και τα ξεχνάς όλα.(για να επανέρθω και στο topic).

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, τι θα κάνεις τελικά? Η/Μ μελέτες ή μηχανικός στα πλοία?

 

H/M μελέτες για πλοία. :razz:

 

Σε ένα παλιό σκετς του συγκροτήματος "Άγαμοι Θύται" ο Θ. Αθερίδης είχε πει: "Οι γονείς του ήθελαν να γίνει γιατρός, αυτός ήθελε να γίνει φωτογράφος. Ε, τα συνδύασε και έγινε Ακτινολόγος. Τώρα νοικιάζει γκαλερί και κάνει εκθέσεις με ακτινογραφίες".

 

off topic.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.