Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια για κιόσκι


Recommended Posts

On 28/10/2018 at 3:18 ΜΜ, Didonis said:

Δεν είναι περγολα αν έχει κεραμοσκεπή

Δες ορισμό περγολας στην αρχή του ΝΟΚ

Αν βγεις σύστημα κινούμενο με κεραμίδι το συζητάμε.... 

Δεν με ενδιαφέρει να κάνω πέργκολα ούτε ο ορισμός της. Κιόσκι θέλω. Στέγαστρο με κεραμοσκεπή. Δεν είμαι πάνω από το μέγιστο ύψος οπότε αν έχω δόμηση νομίζω μπορώ να το κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2018 at 2:52 ΜΜ, nik said:

...Έχει εξαντληθεί η δόμηση ....

Μπορώ να βγάλω άδεια για κατασκευή πέργκολας με κεραμοσκεπή (κιόσκ.................................., εκμεταλευόμενος το υπόλοιπο συντελεστή που προκύπτει από την αφαίρεση των κλιμακοστασίων τα οποία είχαν μετρήσει τότε στη δόμηση ? 

.....Θα πρέπει να τηρούνται οι προδιαγραφές ΝΟΚ, π.χ. θα πρέπει να έχω ελάχιστο 2,65 καθαρό ύψος στους Χ.Κ.Χ. που το έχω.

Νικόλα εσύ έγραψες πέργολα οπότε για πέργολα σου απάντησα. Δεν μπορώ να γνωρίζω τι άλλο έχεις στο μυαλό σου στο σύνολο για το ακίνητο αυτό.

 

Συνοπτικά σου εφιστώ την προσοχή (με βάση αυτά που γράφεις) στα παρακάτω.

Πρέπει να έχεις υπόλοιπο  τουλάχιστο 10τμ (αν θυμάμαι καλά) στον ΣΔ για να μπορείς να πας ΝΟΚ και να αξιοποιήσεις την μή μέτρηση του κλιμακοστασίου που προβλέπει ο ΝΟΚ.

και εφόσον πας με ΝΟΚ κάθε προσθήκη θα πάει με τις νέες διατάξεις ακόμα και στατικός έλεγχος αν αλλάζουν σταθερά κινητά φορτία θα σε πάει με τα νέα.... 

Δες προβλέψεις που είχε αν είχε κλπ

 

καλη επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.