Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιπτώσεις χώρων προς τακτοποίηση


eirini_hmmy

Recommended Posts

Salpigoal,

 

 

Μια παρατήρηση γι αυτό που λές στον gkaram.

 

Ναι μεν αλλά πριν δηλώσει τους τρείς φακέλους θα πρέπει να ενημερώσεις τον πελάτη σου οτι θα τον χρεώσεις 3χ300 και οχι 1.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος μηχανικός και μου ζητησε κάποιος να κάνω αναθεώρηση της οικοδομικής του άδειας. Πρόκειται για ένα δυόροφο ακίνητο το οποίο στην πρώτη οικοδομική άδεια φαίνεται να έχει στο ισογειο μια αποθήκη και στον όροφο μια κατοικία. Στην πραγματικότητα όμως κατασκευάστηκε μόνο το ισόγειο το οποίο και διαμορφώθηκε σαν κατοικία οπως φαινόταν στον δεύτερο όροφο της αρχικής άδειας. Μπορεί κάποιος συναδελφος να μου πει να δικαιολογητικά και την διαδικασία που απαιτείται να γίνει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Οι κλεισμένοι φωταγωγοί μπορούν να ενταχθούν στη ρύθμιση? Μπορούν δηλαδή να τακτοποιηθούν?

 

Ναι. Αναφέρονται ρητά στη διευκρινιστική Εγκύκλιο 8

Link to comment
Share on other sites

καλως ήρθες csimeon !

 

(το συγκεκριμένο θέμα απαντήθηκε, όπως διάβασες στα post που ακολούθησαν, και 'γω ειμαι offtopic :mrgreen:...)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος μηχανικός και μου ζητησε κάποιος να κάνω αναθεώρηση της οικοδομικής του άδειας. Πρόκειται για ένα δυόροφο ακίνητο το οποίο στην πρώτη οικοδομική άδεια φαίνεται να έχει στο ισογειο μια αποθήκη και στον όροφο μια κατοικία. Στην πραγματικότητα όμως κατασκευάστηκε μόνο το ισόγειο το οποίο και διαμορφώθηκε σαν κατοικία οπως φαινόταν στον δεύτερο όροφο της αρχικής άδειας. Μπορεί κάποιος συναδελφος να μου πει να δικαιολογητικά και την διαδικασία που απαιτείται να γίνει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πώς θα του κάνεις αναθεώρηση αφού είσαι μηχανολόγος ? Μήπως πρέπει να απευθυνθεί σε πολιτικό ή αρχιτέκτονα ?

Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα υπαρχει νομιμο παταρι.ομως η εσωτερικη σκαλα προς αυτο αλλαξε θεση και πλεον η επικοινωνια με αυτο γινεται μεσω μεταλλικου διαδρομου 1.50*2.50.τακτοποιειται αυτο το κομματι?καμμια αποψη πανω σε αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.