Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μαθήματα επιλογής


tioakeim

Recommended Posts

Σε μεταπτυχιακό που κάνω στην Αγγλία με θέμα τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, μου ζητάνε να επιλέξω 4 από τα παρακάτω μαθήματα επιλογής.

1)Integrated CAD/CAM Systems

 

2)Computational Fluid Dynamics

 

3)Industrial Systems Management

 

4)Advanced Materials Processing

 

5)Project Management

 

6)Mechatronics & Automation Systems

 

7)Business Resource Management

 

8)Computer Aided Product Design

 

9)Finance Resources Management

 

Έχω καταλήξει σε δύο που θέλω σίγουρα να πάρω (project management και industrial systems management) αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή για τα άλλα δύο. Αυτό που δεν γνωρίζω κυρίως είναι το κατά πόσο έχουν εφαρμογή τα συστήματα CAD/CAM σε ηλεκτρολογικές μελέτες

 

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Τα CAD/CAM Systems πάς και περνεις αυριο μια πιστοποίηση και είσαι διεθνώς αποδεκτός.. Παίζουν παντού αυτά.. οπως και ο προγραμματισμός.. Εδώ γιατροί και μαθαίνουν προγραμματισμο..

 

Τα άλλα είναι καθαρά θέμα κλίσης και ταλέντου..:???:

 

Εγω πάντως θα διάλεγα σιγουρα το Finance Resources Management και Mechatronics & Automation Systems.. αλλα δέν θέλω να σε επηρεάσω τώρα.. Δατς μι..

Link to comment
Share on other sites

Κλίσης, ταλέντου και ενδιαφέροντος.

 

Εγώ πάλι θα διάλεγα CFD (yay!), Advanced Materials Processing, Project Management και Computer Aided Product Design και θα έπερνα τις σημειώσεις από κάποιον που θα παρακολουθούσε το Finance Resources Management...

 

Μπορείς να μας πεις που κάνεις το μεταπτυχιακό και γενικές εντυπώσεις ως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.