Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βιοτεχνικό Κτήριο


Recommended Posts

Χαιρετώ τους αγαπητούς συναδέλφους.

Έστω μεγάλο οικόπεδο στην Αθήνα. Ο πελάτης θέλει βιοτεχνικό κτίριο.

1. Γνωρίζει κανείς εκτός της διαδικασίας αδείας, αν απαιτείται τρέξιμο σε Διεύθυνση Βιομηχανίας, και την ορθή χρονική σειρά των ανωτέρω ενεργειών? (λ.χ. πρώτα ΔΒ, μετά Πολεοδομία, μετά τι?)

2. Επίσης αν η κάτοψή του είναι άνω των 300 τ.μ. απαιτείται και 2ο κλιμακοστάσιο?

3. Και τέλος με ποιό Διάταγμα βγάζουμε απαιτούμενες θέσεις στάθμευσης, στο συγκεκριμένο έργο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει Βιοτεχνική Διεύθυνση, εκεί σου δίνουν ανάλογα με τη φύση εργασιών ανάλογο φυλλάδιο που συμπληρώνεις, προφανώς θέλει και μηχανολόγο αφού θα έχει ισχυρά ρεύματα. Καταθέτεις πρώτα στη Πολεοδομία 2 σειρές αντίγραφα και αφού πάρεις τη πρώτη έγκριση από τοπογραφικό και αρχιτεκτονικά ειδοποιείς τη Διεύθυνση Βιοτεχνίας ότι είσαι εντάξει και τους πας 2 σειρές σχέδια επίσης εγκεκριμένα από τη Πολεοδομία. Παρακάτω δε ξέρω να σου πω γιατί και εγώ στη μέση είμαι μιας παρόμοιας δουλειάς. Πάντως αυτοί έρχονται για επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.