Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικές Άδειες-Αδειοδοτήσεις Άδεια μονώσεως ταράτσας


Recommended Posts

Καλημέρα σας θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε άμα χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη άδεια ώστε να μπορέσω να κάνω μόνωση στην ταράτσα μου με την χρήση σκυροδέματος- γαρμπιλομπετου . Το σπίτι είναι παλιό βεβαία αλλά νόμιμο .Σας ευχαριστώ.

 

Υ.γ. άμα υπάρχει και κάποιος σχετικός νομός για αυτό θα με βοήθαγε άμα μού τον λεγάτε

Link to comment
Share on other sites

Άδεια εργασιών μικρής κλίμακας (εφόσον δεν χρησιμοποιηθούν ικριώματα) και

αναγγελία έργου στο ΙΚΑ (εφόσον ο υπερολάβος της μόνωσης δεν ασφαλίζει ο ίδιος το προσωπικό του).

Link to comment
Share on other sites

@ Brasko....την μόνωση ταράτσας σε ποια περίπτωση (από αυτές που βρίσκονται στο πίσω μέρος της αίτησης για εγκριση εργασιών μικρής κλίμακας) την αντιστοιχίζεις; Γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αλλά από την Πολεοδομία μου είπαν τηλεφωνικά οτι δεν γίνεται με μικρής κλίμακας διότι δέχονατι μόνο τις εργασίες που αναφέρονται στην αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

μήπως πάει με το άρθρο 22 βεβαίωση για εκτέλεση εργασιών χωρίς οικοδομική άδεια για λόγους υγιεινής και ασφάλειας;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι παράλογο

Υπάρχει εργασία "επισκευή στέγης"

Αν δεν δέχονται επισκευή μόνωσης επέλεξε το αμέσως ποιο σχετικό αντικείμενο εργασίας

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει αντικατάσταση δαπέδου πλακιδίων... Επίσης δεν δέχονται επισκευή στέγης από τη στιγμή που δεν υπάρχει στέγη...κι εμένα μου φαίνεται παράλογο εφ'όσον υπάρχει μέχρι και 'αντικατάσταση στέγης' στις εργασίες μικρής κλίμακας αλλά ότι μου λένε σας λέω....

Θα κοιτάξω μήπως περνάει με το άρθ.22 του ΓΟΚ για λόγους υγιεινής, αν και η υπάλληλος επιμένει για κανονική άδεια, πράγμα που μου φαίνεται τελείως παράλογο!

Πάντως, ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Να ξεχάσετε την άδεια γενικότερα, γιατί σε όποιον το είπα γέλαγε!!! και προφανώς δεν υπήρχε περίπτωση να μου δώσει τη δουλειά!

Ο αγαπητός και νομοταγής ιδιώτης πιθανώς να αντιμετωπίζει συγκεκριμένο πρόβλημα με τη γειτονιά... αλήθεια, την επιβάρυνση τη ξέρεις φίλε ΛΑΖΑΡΑΚΟΣ;;; γιατί μπορεί να αλλάξεις γνώμη...

Ο Hooke βέβαια έχει απόλυτο δίκιο αλλά τί να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.