Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά laptop Fujitsu-Siemens Amilo A 1630


chris206

Recommended Posts

ckiriako

κατ αρχήν καλορίζικο το μηχανημα. Αν και αργά θα σου απαντήσω για το downgrade γιατί μπορεί να το χρειαστεί και κάποιος άλλος. Στο HP 8710w compaq δεν δυσκολευτήκαμε ιδιαίτερα γιατί η HP έχει όλους τους driver στο site. Έτσι προσπαθήσαμε και πέτυχε. Παρόλα αυτά μετά από λίγες μέρες μας ήρθε και το downgrade DVD από τον προμηθευτή το οποίο και βάλαμε για λόγους εγγύησης.Η εγκατάσταση δεν ήταν κάτι ιδιαίτερα δύσκολο. Πρίν από όλα αυτά όμως γράψαμε σε 2 dvd το recover partition του HP έτσι ώστε όταν χρειαστεί να εγκαταστήσουμε Vista να υπάρχουν.

 

Παναγιώτη για την (9) παρατήρησή σου, υπάρχουν προγράμματα διάγνωσης hardware όπως το cpuz και το pcwizard που βρίσκεις εδώ.

 

 

Παρεπιμπτόντως καλούμαι και εγώ να αγοράσω ένα laptop ...γιατί την παρασκευή το μηχανηματάκι μου εξέπνευσε τα λοισθια!!!! Κάηκε η m/b (μάλλον λόγω υπέρτασης στο ηλεκτρικό δίκτυο). Μάλλον θα πάρω το HP Compaq 8510w Mobile Workstation

(η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν τα hp και έχω συνηθίσει λίγο την νοοτροπία τους)

 

Τι λέτε για αυτό το μηχάνημα?Καμμία άλλη αναλογη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Iovo το μηχανημα πρεπει να πεταει.. Εχει απιθανα χαρακτηριστικα. Θα το βρεις στο skroutz.gr απο 1440-2080 ευρω τοGC112EA και 1630-2400 GC114EA. Ειναι τρελοι αυτοι οι μαγαζατορες :D

Οσο αφορα το δωρεαν downgrade οπως ειπα εχεις το δικαιωμα μονο οταν ο φορητος ερχεται με vista business/ultimate. Αλλιως ξηλωμα,αγορα xp κατεβασμα οδηγοι....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.