Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

erling όλα λύνονται, μην ανησυχείς. Στο Κτηματολόγιο πριν 2 χρόνια, βάζαμε σφραγίδα "εμπρόθεσμης προσέλευσης" στα έντυπα των δηλώσεων, σε όσους έρχονταν την τελευταία μέρα της προθεσμίας και δε μπορούσαμε να τους εξυπηρετήσουμε λόγω φόρτου και έκλειναν ραντεβού άλλη μέρα μετά τη λήξη της προθεσμίας. Ας βγάζει ό,τι ημερομηνία θέλει το "ηλεκτρονικό πρωτόκολλο". Στην τελική βγάζει μια υπουργική απόφαση και δίνει παράταση.Τρόποι υπάρχουν αλλά και η βούληση θα υπάρξει πιστεύω προκειμένου να μαζευτούν λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για Πολεοδομία Μαρκοπούλου. Ξέρει κανείς; Δέχονται όλες τις μέρες; Ουρές; σειρά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Γιώργο καλησπέρα απ ότι είδα είμαστε και ''γείτονες''!Οσον αφορα την πολεοδομια στο Μαρκοπουλο πριν 3 εβδομαδες που πηγα περιπου δεν ειχε ιδιαιτερο κοσμο πηγαινεις στον υπαλληλο μεσα που ειναι απεναντι απο τα στατικα σου κανει τον ελεγχο ολο και εν συνεχεια στα παιδια που ειναι πριν προχωρησεις για το αρχειο αριστερα!Σου βγαζουν το ειδικο προστιμο και καταχωρουν στον η/υ!Εκανα ενα τεταρτο ακριβως!Βεβαια επειδη ολο και περισσοτερος κοσμος μαζευεται ισως χρειαστει να πας λιγο νωριτερα!

Link to comment
Share on other sites

ας γραψουμε μερικα στοιχεια να ξερουν οι συναδελφοι τι γινεται σε καθε πολεοδομια

 

 

1. συγγρου....αιτηση για σχεδια μου δωσαν για 30/12

τα ραντεβου εχουν κλεισει μεχρι 28/12 και πας απο το πρωι οταν τελειωσουν τα ραντεβου κοιταζουν και οσους προλαβουν και μεχρι 5 αιτησεις

2.σωκρατους .....σχεδια η ιδια μερα η σε 2 εργασιμες

καταθεση χαρτακι απο το πρωι μεχρι 5 αιτησεις

3. αγια παρασκευη......σχεδια ιδια μερα εκτος και αν η αδεια ειναι παλια πριν 2002 επομενως ερχεται απο ασπροπυργο

καταθεση αναμονη και οσες αιτησεις εχεις

4.αργυρουπολη....σχεδια ιδια μερα

καταθεση αναμονη απο πρωι και οσες αιτησεις εχεις

5.βουλα....σχεδια μεσα σε 5 εργασιμες

καταθεση ιδια μερα και γενικα δεν εχουν θεμα με ποσες αιτησεις εχεις.

6. μαρουσι.....σχεδια ιδια μερα

καταθεση αναμονη και οσες εχεις αιτησεις

7. γλυφαδα.....σχεδια καμια 15 εργασιμες

και καταθεση ιδια μερα με οσες αιτησεις εχεις

 

 

αντε και καλο κουραγιο γιατι ολοι τωρα θελουν να κανουν την διαδικασια....κλασικοι ελληνες

 

 

υ.γ σε ορισμενες εχω να παω κανα 10 μερο επομενως οτι εξελιξεις υπαρχουν ας ενημερωθουμε

Link to comment
Share on other sites

......

3. αγια παρασκευη......σχεδια ιδια μερα εκτος και αν η αδεια ειναι παλια πριν 2002 επομενως ερχεται απο ασπροπυργο καταθεση αναμονη και οσες αιτησεις εχεις ..........

 

1. αγια παρασκευη......σχεδια ιδια μερα;;;

 

Από πότε ισχύει αυτό;

Γιατί εγώ έκανα αίτηση στις 15-11 και μου είπαν να έρθω 29-11.

 

Επίσης, οι άδειες από Ασπρόπυργο είναι, αν δεν κάνω λάθος, μέχρι 1991.

 

2. Περισσός....σχέδα σε 1~2 μέρες και κατάθεση μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ήταν αμφίβολη, έπρεπε να πας αό της 3:00 το βράδυ. Τώρα κάτι έχει αλλάξει, έβαλαν παραπάνω άτομα προσωπικό.

Link to comment
Share on other sites

2. Περισσός....σχέδα σε 1~2 μέρες και κατάθεση μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ήταν αμφίβολη, έπρεπε να πας αό της 3:00 το βράδυ. Τώρα κάτι έχει αλλάξει, έβαλαν παραπάνω άτομα προσωπικό.

 

Τώρα ήρθα από εκεί. Σχέδια αυθημερόν, επειδή ζήτησα 3 φακέλους και ήταν 12:40 μου είπαν αύριο 9-13.

Για την κατάθεση φακέλων έχουν βγάλει ανακοίνωση που λέει κάθε Τετάρτη μόνο τα ραντεβού που ήδη έχουν κλειστεί από το καλοκαίρι, και κάποιες άλλες μέρες που δε θυμάμαι όλοι οι υπόλοιποι με σειρά προτεραιότητας που θα καθορίζεται από τα ονόματα που θα δίνονται 8-9 το πρωί σε υπάλληλο στο ισόγειο, μέχρι 5 φακέλους (εδώ θα γελάσουμε όταν θα πάω 7 του ίδιο κτιρίου και αν θέλουν ας μην τους δεχτούν).

Link to comment
Share on other sites

...........(εδώ θα γελάσουμε όταν θα πάω 7 του ίδιο κτιρίου και αν θέλουν ας μην τους δεχτούν).

 

Ωραίος, δηλαδή και ο άλλος θα πάει 6:00, ο άλλος 5:00 και ο άλλος 3:00 και φτου κι απ' την αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.