Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

ο δήμος θεσσαλονικης έβγαλε την εξής ανακοίνωση σήμερα:

 

http://www.thessaloniki.gr/portal/page/portal/DioikitikesYpiresies/TexnikesYpiresies/Dieythnsi-Poleothomias/ypovoli-thikaiologitiokon-N-3843-hx

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Είμαι Πολιτικός Μηχανικός και δουλεύω στην Πάτρα.Ανέλαβα μία άδεια σε ένα χωριό μισή ώρα μετά την Ναύπακτο,όπου αρμόδια πολεοδομία είναι αυτή της Αμφισσας.Ξέρει κανένας ρε παιδιά τι γινεται εκει και αν θα ξεμπερδέψω εύκολα γιατί είναι και μακριά από Πάτρα και θα τραβιέμαι?Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Οταν η αποστολη γινεται ταχυδρομικως πως ακριβως ασφαλιζεται η διαδικασια?

βαζεις τον φακελο με τα απαραιτητα δικαιολογητικα σε ενα αλλο μεγαλυτερο ταχυδρομικο φακελο,τον στελνεις συστημενο και φθανειι στην πολεοδομια

ωραια μεχρι εδω,πως διασφαλιζεις οτι εφτασε και δεν παραπεσε καπου στη διαδρομη η ξεχαστηκε πουθενα σε κανα γραφειο της πολεοδομιας?

Μπορεις να στειλεις το φακελο με κουριερ και να ζητησεις να υπογραψει ο υπαλληλος που θα παραλαβει?

καποιος που εχει στειλει ταχυδρομικως αν μπορει να διαφωτισει...

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλ. στο ΕΛΤΑ προορισμού (της περιοχής δηλ. της Πολεοδομίας), δίνεις αριθμό συστημένου (RExxxxxxxxxx) και σου απαντούν αν και πότε παρελήφθη (έτσι έκανα εγώ).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο με Directionless έστειλα με συστημένο τον φάκελο στην πολεοδομία, και πήγα μετά από μία εβδομάδα, με το όνομα του ιδιοκτήτη βρήκα πρωτόκολο παραλαβής του φακέλου από την πολεοδομία (όχι ότι με εξασφάλιζε κάπου αυτό, απλά να βεβαιωθώ ότι έφτασε) και τηλεφώνησα 2-3 ημέρες μετά, και μου είπαν αριθμό πρωτοκόλου για τακτοποίηση, που σημαίνει ότι το "έτρεξαν" εσωτερικά-υπηρεσιακά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Πολεοδομία Μαρκόπουλου, σήμερα έκλεισα μήνα και ακόμη να απαντήσουν στο τηλέφωνο (κάθε μέρα τους παίρνω και πριν τις 9.00 και μετά τη 1.30).

Πολεοδομία Σωκράτους (σημερινά νέα) :

 

Το 'χουν γυρίσει στο ραντεβού (γράφεσαι σήμερα για να πας περίπου σε 1-2 μέρες / τη μέρα του ραντεβού, γράφεσαι ξανά στη λίστα που αναρτάται έξω από τα γραφεία). Οι τύποι στο αρχείο το πάνε καλά, αρκετά γρήγοροι μπορώ να πω για τα ελληνικά δεδομένα (σχεδόν αυθημερόν).

 

Γνωρίζει κανείς για Πολεοδομία Αιγάλεω πως λειτουργεί αυτή τη στιγμή το σύστημα ; (Ραντεβού, απευθείας με φάκελο, ωράρια κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς τίποτα για το αρχείο της Πολεοδομίας Πειραιά (Γρηγορίου Λαμπράκη, στο κτίριο της πρώην Νομαρχίας)? Από τις αρχές του έτους δίνουν μόνο στελέχη και όχι σχέδια, γιατί, όπως ισχυρίζεται η διευθύντρια, τους λείπουν άτομα λόγω Καλλικάτη και φυσικά δεν γνωρίζει πότε θα ξαναλειτουργήσει το αρχείο κανονικά..

 

Υ.Γ. Συγχαρητήρια στο site, το επισκέπτομαι εδώ και λίγο καιρό και βρίσκω πληροφορίες που με έχουν βοηθήσει αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Πολεοδομία Μαρκόπουλου, σήμερα έκλεισα μήνα και ακόμη να απαντήσουν στο τηλέφωνο (κάθε μέρα τους παίρνω και πριν τις 9.00 και μετά τη 1.30).

 

Πάρε 14:30 και μετά. Απαντάνε. Την περασμένη Παρασκευή σε εμένα το σήκωσαν στα 2 χτυπήματα στις 14:55. Το πρόβλημα εκεί, είναι ότι με το Ν. 3843 ασχολείται ένας άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε, σε ευχαριστώ (είχα αρχίσει να απελπίζομαι ...). Το ξέρω ναι, ένας άντρας είναι, ήμουν τυχερός και τον πέτυχα παλιότερα και στο τηλέφωνο. Στο 22990 - 24012 ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.