Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Σήμερα είδα το απίστευτο... Στη πολεοδομία Ευόσμου-Κορδελιού είχαν ανακοίνωση " Δε δεχόμαστε φακέλους για να πρωτοκοληθούν οι ήδη υπάρχοντες, περάστε μετά τις 15 Μαρτίου!!!!!!! "

Link to comment
Share on other sites

Τι 15 Μαρτίου? Έχουν σίγουρη παράταση δηλαδή έως 28 Απρίλη? Σχεδιάζουν παράταση και ταυτόχρονα βγαίνει εγκύκλιος για αναδρομικά τέλη καθαριότητας & φωτισμού, φόρο ηλεκτροδοτούμενων χώρων, Τ.ΑΠ. και τοπικά, δυνητικά ανταποδοτικά τέλη και εισφορές...και περιμένουν να κάνει και άλλες τακτοποιήσεις ο κόσμος...πόσο άχρηστοι να είναι άραγε...κάθε φορα μας εκπλήσσουν και χειρότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ποτέ δυνατόν!!!! Έτσι με μια νέα εγκύκλιο παίρνουν πίσω το ότι οι τακτοποιημένοι χώροι δεν οφείλουν ΠΟΥΘΕΝΑ αναδρομικά; Έτσι απλά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

σημερα αγια παρασκευη σκισανε παλι την λιστα..μεχρι 3.30 που πηγαινα ανα 1 ωρα ολα καλα...μετα με πηρε ο υπνος γμτ...πηγα 7.30 και νεα λιστα 100+

 

 

τεσπα σημερα θα παω το βραδυ παλι και εχω κανονισει να αφησω 2 οικοδομους για κανα 5ωρο....

απλα σκεφτομαι αν θα τους πω να κατσουν μπροστα ωστε να μην σκιστει η λιστα η αν ναναι λιγο μακρυα και αν σκισει κανεις την λιστα να τον σαπισουν....

 

ειπαμε δεν ειμαστε ολοι του γραφειου και δεν εχουμε πια υπομονη με ****

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το απίστευτο... Στη πολεοδομία Ευόσμου-Κορδελιού είχαν ανακοίνωση " Δε δεχόμαστε φακέλους για να πρωτοκοληθούν οι ήδη υπάρχοντες, περάστε μετά τις 15 Μαρτίου !!!!!!! "

 

Αφού τα ξύνουν κανονικά! Όταν υποβάλλεις φάκελο βάζουν εσένα και συμπληρώνεις εκείνο το μεγάλο φύλλο και φυσικά όταν φεύγεις δεν παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου. Αυτοί αραγε τι κάνουν?

Φταίμε και μεις πάντως. Τ' αφήνουμε να περνάνε όλα έτσι.

Αν είναι ποτέ δυνατόν!!!! Έτσι με μια νέα εγκύκλιο παίρνουν πίσω το ότι οι τακτοποιημένοι χώροι δεν οφείλουν ΠΟΥΘΕΝΑ αναδρομικά; Έτσι απλά;;;;;

Καλά ότι είναι άχρηστοι και απατεώνες είναι. Όμως ο νόμος είναι πάνω από οποιαδήποτε εγκύκλιο και από τη στιγμή που έχει ψηφιστεί νομίζω δύσκολα θ' αλλάξει και άσε το υπουργείο εσωτερικών να λέει ότι θέλει. Τώρα βέβαια αυτά τα τοπικά δυνητικά ανταποδοτικά τέλη δεν τα πολυκατάλαβα, ......θα έχουμε κι άλλα βαφτίσια...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατατεθεί τροπολογία στη Βουλή για παράταση μέχρι τις 30/4/10 δείτε εδώ. Αλλά και αν δοθεί παράταση ποιος θα πάει πλέον να τον δηλώσει μετά την εγκύκλιο του ΥΠΕΣ :roll:

Link to comment
Share on other sites

τεσπα σημερα θα παω το βραδυ παλι και εχω κανονισει να αφησω 2 οικοδομους για κανα 5ωρο....

απλα σκεφτομαι αν θα τους πω να κατσουν μπροστα ωστε να μην σκιστει η λιστα η αν ναναι λιγο μακρυα και αν σκισει κανεις την λιστα να τον σαπισουν....

 

Να με συγχωρέσεις akius, αλλά αυτό που περιγράφεις εγώ το λέω ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ.-

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσα με ένα πελάτη προχθές που θέλω να κατεθέσω το φάκελο του στο Αιγάλεω και με ρωτούσε διαδικασία και αν όντως ισχύει αυτό που ακούει πως στηνόμαστε από τα ξημερώματα κλπ...του ανέφερα την ώρα που χρειάζεται να στηθώ στην ουρά στο Αιγάλεω και η κουβέντα που μου είπε ήταν : "Επιστήμονες, μηχανικοί είστε, στην κορυφή της κοινωνίας έπρεπε να είστε και σας έχουν κάνει λαϊκατζήδες"....κατάντια!!

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρέσεις akius, αλλά αυτό που περιγράφεις εγώ το λέω ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ.-

 

για μενα? δλδ πρεπει να κανω το μ@λ@κ@??.....στην ζωη μου δεν εχω μαθει να με πατανε και να κανουν καποιοι τους εξυπνακηδες...

 

εγκλημα και τιμωρια.....μπηως να τους κανω και αγαλμα ?

 

 

στην τελικη δεν φτανω και στο ακραιο που τοπε οτι θα κανει συναδελφος σημερα το πρωι πουγινε πανικος.....

 

πηρε τα ονοματα των πρωτων 20 γιατι καποιος απο αυτους λεει την εκανε την δουλεια και θα τους συμπεριφερθει αναλογα...αν υποθεσουμε οτι καποιος την εσκισε αφησε να γραφτουν καμια 10αρια ονοματα και εγραψε και το δικο του για ξεκαρφωμα....

 

 

υγ σε ρωταω επι προσωπικου...πες οτι ησουν και εβλεπες οτι καποιος εσκιζε την λιστα....τι θα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

'Eτσι την πάτησα και γω σήμερα στην Αγία Παρασκευή και είναι τουλάχιστον η τρίτη φορά που ξέρω πως σε αυτήν την Πολεοδομία έχουν σκίσει τη λίστα . Είναι επιεικώς απαράδεκτοι οι συνάδελφοι που με το έτσι θέλω σκίζουν τις λίστες για να μπουν πρώτοι .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.